Tunnustamine

2020

Kaunid kunstid

Kaunite kunstide lastestipendium
Lagle Levit (Orissaare muusikakool) - klaverieriala andekas ja tegus õpilane, kes on edukalt esindanud muusikakooli mitmetel erinevatel konkurssidel ja festivalidel.

Kaunite kunstide noorte stipendium
Uku Pokk (Saaremaa Ühisgümnaasium) - silmapaistev etleja, kes on läbi aastate noppinud laureaaditiitleid, grand prix'sid ja eripreemiaid nii maakondlikel kui üleriigilistel konkurssidel.

Aasta Gümnasist

Uku Pokk (Saaremaa Ühisgümnaasium) - lisaks kunstistipendiumile ka üks aasta gümnasisti stipendiumitest.

Hedili Nõu (Kuressaare Gümnaasium) - mitmekülgne õpilane, kes lõpetab gümnaasiumi kuldmedaliga; edukalt esinenud aineolümpiaadidel ja -konkurssidel.

Aineolümpiaadid

Aineolümpiaadide valdkonnas saavutasid märkimisväärseid tulemusi 60 õpilast ja 48 õpetajat kaheksast koolist.

Rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad "Kataris"

III koht - Merit Matt (Saaremaa Ühisgümnaasium, 9. klass) 

Inglise keele üleriigiline olümpiaad
II koht – Jeroen de Ruyck (12. kl, SÜG, õpetaja Marju Roberts).

Keskkonnaalane üleriigiline konkurss

I koht – Kristin Poopuu (7. kl, SÜG) töö „Kobras (Castorber): bioloogia, levik, tema kasulikkus ning kahjulikkus looduses ja inimese elus ning kopra arvukuse muutustest Saare maakonnas" eest (juhendajad Inge Vahter, Cathrin Benita Poopuu).

I koht – Kirke Medri ja Karmen Ehanurm (9. kl, SÜG) töö „Plast: 20. sajandi üks tähtsamatest ja arvatavasti vihatumatest leiutistest. Elu võimalikkusest plastpakenditeta" eest (juhendaja Inge Vahter).

II koht – Juhan Tuulik (7. kl, Lümanda PK) töö „Taimekoosluste muutumine kinnikasvanud puisniidul" eest (juhendaja Janno Tuulik).

II koht – Merit Matt (9. kl, SÜG) töö „Kliimakatastroof: selle olemus ja teadlikkus Saaremaa Ühisgümnaasiumi 8.-9. klasside õpilaste hulgas" eest (juhendaja Inge Vahter).

III koht – Hanna Ellermaa ja Maria Merelaid (7. kl, Aste PK, SÜG) töö „Erikaelsed nurmenukud Saare maakonnas" eest (juhendajad Ülle Soom, Inge Vahter).

Maakondlikud olümpiaadid

Kolmes aines tulid võitjaks:
Liisa Viljaste (8. kl, SÜG) võitis geograafias, bioloogias ja loodusteaduses (juhendajad Inge Vahter, Merike Kuldsaar, Arne Loorpuu, Marju Kirss)
Voldemar Kirss (10. kl, SÜG) võitis olümpiaadi matemaatikas, füüsikas ja keemias (juhendajad Anu Ausmees, Arne Loorpuu, Marju Kirss)

Kahes aines tulid võitjaks:
Illimar Kirss (6. kl, SÜG) võitis matemaatikas ja õpioskustes (juhendajad Kristi Orgmets, Reeli-Alli Kaesvelt)
Laura Korb (7. kl,Valjala PK) võitis olümpiaadi matemaatikas ja emakeeles (juhendajad Anneli Nõmm, Tiina Kuusk)
Teele Tarvis (8. kl, Muhu PK) võitis emakeeles ja matemaatikas (juhendajad Ülle Kuusk, Tiina Saar)
Paul Oskar Kuris (9. kl, Valjala PK) võitis keemias ja geograafias (juhendaja Ülle Lahi)
Otto Tuuling (10. kl, SÜG) võitis lingvistikas ja geograa‑ as (juhendajad Merle Prii, Merike Kuldsaar)
Triinu-Liis Torri (11. kl, SÜG) võitis füüsikas ja matemaatikas (juhendajad Arne Loorpuu, Linda Kuuseok)
Torm Vatsfeld (11. kl, SÜG) võitis bioloogias ja emakeeles (juhendajad Inge Vahter, Mart Mölder, Sirje Kreisman)
Hanna Täht (12. kl, SÜG) võitis ajaloos ja saksa keeles (juhendajad Urmas Kiil, Erle Pulk)
Marleen Vahu (12. kl, SÜG) võitis keemias ja bioloogias (juhendajad Marju Kirss, Mart Mölder, Inge Vahter)

Noortevaldkond

Tunnustati noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi, organisatsioone, noori ning silmapaistvamaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul ja maakondlikul tasandil.
 
Aasta Noortevaldkonna Tegija
Triin Arva (Saare Arenduskeskus) - noortesarja "Saaremaa päike" eestvedaja ja "Ettevõtlik kool" maakondlik koordinaator

Aasta Noortevaldkonna Tegu 
Muhu Noortefestival - rahvusvahelise noortepäeva raames teist aastat korraldatud üritus, kus noortel oli võimalus osaleda mobiilifoto, jooga, keraamika ja õhkraja akrobaatika töötubades.

Aasta Noor Tegija
  • Martin Vesberg (SÜG, 10. klass) - üle Eesti tuntud loodusehuviline, kes saavutas õpilaste teadustööde riiklikul konkursil I ja vabariiklikul keskkonnaalaste uurimistööde konkursil II koha, uurides sookure Saaremaa asurkonna rändkäitumist; samuti üleriigilise eseekonkursi "Metsa roll minu elus" võitja jpm. Teatud kui ETV saate "Osoon" videoklippide tegija.
  • Grete Püvi (ettevõtja) - kokandusharidusega noor, kes avas oma sushirestorani.
  • Cariina Latkin (Valjala Põhikool, 9. klass) - edukas maakondlikel ja üleriiklikel olümpiaadidel ja noorteprojektides osaleja, kooli õpilasesinduse president, Saaremaa Kodutütarde Valjala rühmavanem.
Aasta Noortevaldkonna Toetaja
Coop Saaremaa - Saaremaa Õpilasmaleva 2019 suurim tööandja (16 töökohta).