Jäätmemajandus

Pea meeles, et jäätmete liigiti kogumist on vaja jätkata ka viiruse leviku perioodil või eriolukorras. Abistava juhendi leiad siit.
Viid läbi kevadkoristusi? Leia abistav kiirjuhis siit!

Juhised jäätmete liigiti kogumiseks (prinditav lühiversioon)

Korraldatud jäätmeveo tingimused, vedajad, hinnakirjad, vabastamine ning korduma kippuvad küsimused.

Saaremaa valla jäätmete vastuvõtukohad (link):

Jäätmejaamad

 • Kudjape jäätmejaam (Kudjape alevik, Pähklimetsa tee 13)
  avatud E-R 8-18, L 10-15, tel 452 8090
  www.kudjapejaatmejaam.ee

 • Maasi jäätmejaam (Mäeküla) 
  avatud E, K, L 9-17, tel 5326 4525

Kudjape ja Maasi jäätmejaamade ühised hinnakirjad: tavajäätmed ja ohtlikud jäätmed

Jäätmejaamas võetakse aastaringselt elanikelt TASUTA vastu paberit ja kartongi, paber- ja kartongpakendeid, kuni 8 sõiduautorehvi, mustmetalli, metallpakendeid, akusid ja patareisid, päevavalguslampe, CFC-sid sisaldavaid seadmeid, komplektseid elektroonikaseadmeid.

Ohtlike jäätmete vastuvõtt

Ohtlikke jäätmeid võetakse Sikassaare Vanametalli territooriumil tasuta vastu piiratud koguses. Tasuta äraandmist võimaldatakse Saaremaa valla rahvastikuregistrisse kantud elanikele ja vaid majapidamistes tekkinud jäätmete osas. Jäätmete üleandmiseks tuleb vastuvõtjale esitada isikut tõendav dokument ning teada anda majapidamise aadress, kus jäätmed tekkisid, ning meiliaadress või telefoninumber. Ettevõtetelt, asutustelt ja teiste omavalituste elanikelt võetakse ohtlikke jäätmeid vastu tasu eest. Tasuta vastuvõtt toimub E-R 8-17 ja L 10-15. Kudjape jäätmejaamas 2021. aastal ohtlikke jäätmeid tasuta vastu ei võeta.

Suurjäätmete kogumisring

Maikuu kogumisringid toimuvad:

 • 8. mail 2021 kell 9.00-14.00 Salmel pakendipunkti juures (Aia 7a) ja Torgus Iide bussipeatuses
 • 15. mail 2021 kell 9.00-14.00 Kihelkonnal vana vallamaja parklas (Pargi 1b) ja Lümanda Maja parklas
 • 22. mail 2021 kell 9.00-14.00 Mustjalas Kooli tänava parklas ja Leisi aleviku parklas
 • 29. mail 2021 kell 9.00-14.00 Valjalas teenuskeskuse parklas
 • Juunis jätkub suurjäätmete vastuvõtt Sikassaare Vanametallis ja Kapra Vanametallis ning kestab kuni etteantud mahu täitumiseni.

Tasuta võetakse vastu Saaremaa valla majapidamistes tekkinud suurjäätmeid kuni 3 m³ ühe majapidamise kohta. Vastu võetakse vanamööbel ja selle osad, voodid, madratsid, kardinapuud, vaibad, kraanikausid, vannid, dušikabiinid, WC-potid, lapsevankrid jms. Ettevõtete suurjäätmeid, elektroonikajäätmeid, aknaid, uksi, eterniiti, romusõidukite osi, rehve, ehitus-ja lammutusjäätmeid vastu ei võeta. Teise isiku eest jäätmeid ära viies tuleb kogumispunktis esitada allkirjastatud volikiri, kus on toodud jäätmete tekkekohaks oleva korteri või majapidamise aadress, elaniku nimi, kelle nimel jäätmeid üle antakse, tema telefoninumber ja meiliaadress. Vajadusel on võimalik tellida kogumiskampaania läbiviijalt oma suurjäätmete äraveoks transporditeenust. Sel juhul tasub tellija ise transpordikulu ja vajadusel ka laadimistasu. Suurjäätmete kogumiskampaania viivad läbi OÜ Sikassaare Vanametall (tel 5566 9921) ja OÜ Kapra Vanametall (tel 5650 6282).

Kontakt

Keskkonnaosakond
Tallinna 10, Kuressaare 93819 

Jäätmete peaspetsialist
Katrin Koppel, tel 452 5086
katrin.koppel@saaremaavald.ee 

Kodanike vastuvõtt:
K kell 8-12 ja 14-18