Keskkond

Kuressaares ja Ida-Saaremaal hakkab jäätmeid vedama AS Ragn-Sells

Saaremaa Vallavalitsuse korraldatud jäätmeveohanke tulemusel tunnistati Kuressaare ja Ida-Saaremaa veopiirkondades edukaks AS-i Ragn-Sells, kes hakkab vedusid teostama 1. märtsist 2020. Hinnkiri alates 01.03.2020: Kuressaare Ida-Saaremaa.
Loe täpsemalt: Uudised ja teated.

Haljastusjäätmete tasuta vastuvõtt Kudjapel

14. detsembrini saavad Saaremaa valla elanikud, kel puudub kompostimisvõimalus, viia oma koduaia haljastusjäätmed tasuta Kudjape jäätmejaama (Pähklimetsa tee 13, E-R kell 8-18, L kell 10-15).
Vastu võetakse puulehti, ära lõigatud ilutaimi ja ka õunu. Haljastusjäätmete hulgas ei või olla muud prügi ja seda kontrollitakse jäätmete üleandmisel. Kaasa võtta isikut tõendav dokument!
Parim viis sügislehtedest vabanemiseks on nende kompostimine oma aias. Lehekompost on hea mullaväetis, kompostihunnik peab asuma vähemalt kolme meetri kaugusel naaberkinnistust. Ka muru vajab lisaväetist, seega kõiki lehti pole vaja ilmtingimata kokku riisuda. Selle asemel võib langenud lehed muruniidukiga purustada. Tekkiv puru kaob peatselt taimede vahele ära ja väetab muru.
Vaata ka: Kompost teeb head

Poollooduslikud kooslused hoiavad liigirikkust

Kaitstavatel aladel taastatakse igal aastal järjest uusi nukrasse seisukorda sattunud poollooduslikke kooslusi ehk teisisõnu pärandkooslusi. Liigirikaste poollooduslike koosluste säilimisele võib aga soovi korral kaasa aidata iga maaomanik, kelle kinnistul need asuvad, hoolimata sellest, kas tegemist on kaitstaval või väljaspool kaitstavat ala asuva väärtusliku kooslusega.
Loe täpsemalt: vallaleht Saaremaa Teataja lk 4

 

 

Kontakt

Keskkonnaosakonna
kontaktid >>

Tallinna 10, Kuressaare 93819

Tööaeg:
E, T, N  8.00-16.30
K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt
R 8.00-15.00