« Zurück

Õpilasi kutsutakse osalema kampaanias “Teeküünla ümbris pole prügi!”

1. novembrist saavad Saaremaa 1.-12. klasside õpilased osaleda kampaanias, mis kutsub üles koguma kokku teeküünalde ümbriseid. 

Teeküünla ümbris on valmistatud alumiiniumist, mis erinevalt näiteks roostetavast rauast looduses ei lagune. Olmeprügi hulka visatuna jäävad küünlaümbrised oma kerge kaalu tõttu tihti jäätmejaamas välja sortimata - metallidetektorid ei leia neid üles. Looduse säästmiseks on seetõttu mõistlik koguda ümbrised muust prügist eraldi. 

Küünlaümbriste kogumisperiood kestab 1. veebruarini, misjärel saab kogutud ümbriseid viia eelneval kokkuleppel aadressile Allee tn 8a (info@puhasmaa.com, tel 5349 9085). Ümbriseid võetakse vastu 10. veebruarini 2020 ja toojaks peab olema täiskasvanud isik.

Kõik kampaanias osalenud koosseisud saavad tänutäheks tänupaki ja -kirja, lisaks loositakse osalejate vahel välja eriauhindu. Parimaid kogujaid nii grupi- kui üksikarvestuses premeeritakse 16. veebruaril toimuval kampaania lõpupeol.

Alumiiniumist küünlaümbrised suunatakse taaskasutusse. Alumiinium on vastupidav materjal, mida saab korduvalt ümber töödelda ilma, et metalli omadused sellest oluliselt muutuksid. Metall on laialdaselt kasutatav, seda leidub lennukite, laevade, akende-uste, elektroonika, tänavavalgustite, elektriliinide, tarbeesemete jms koostises. Samuti kasutatakse alumiiiumi fooliumpakendite, joogipurkide või jogurtitopside kaante valmistamiseks.

Kampaania toimub üle-Eestilise keskkonnaaktsiooni "Küünlaümbriste jaht" raames, mis on nelja hooaja jooksul kogunud ja ringlusse suunanud ligikaudu 11 miljonit alumiiniumist küünlaümbrist.

Täpsema info ja osalemise tingimused leiab kampaania veebilehelt www.puhasmaa.com.