« Zurück

Saaremaa Vallavalitsus kuulutab välja kandidaatide esitamise Eerik Haameri nimelisele kunstiauhinnale

Saaremaa Vallavalitsus  kuulutab välja kandidaatide esitamise Eerik Haameri nimelisele  kunstiauhinnale. Kandidaatide  esitamine  koos asjakohase põhjendusega toimub 1. oktoobrist kuni 31. detsembrini 2020.

Kuressaare Linnavalitsuse poolt asutatud auhinna eesmärgiks on tunnustada silmapaistvaid saavutusi kunsti valdkonnas ja jäädvustada saarlasest kunstnik Eerik Haameri mälestust. Eerik Haameri nimeline kunstiauhind on omistatud varasemalt kunstnik Uno Roosvaltile 2017. aastal, Karel Koplimetsale 2018. aastal ja Juta Kivimäele ning Isabel Aaso-Zahradnikovale 2019 aastal. 

Eerik Haamer (17.02.1908 Kuressaare - 4.11.1994 Kungälv, Rootsi) oli Pallase kunstikoolkonna esindaja ja üks 20. sajandi silmapaistvamaid eesti maalikunstnikke, kuigi tema elutee pikem osa möödus pagulasena Rootsis elades. Inimese ja teda ümbritseva keskkonna kujutajana lõi ta sisutihedaid ja säravaid teoseid kõigil oma loomeperioodidel.

Eerik Haameri kunstiauhind on Saaremaa Vallavalitsuse ja Kultuurikapitali Saaremaa ekspertgrupi koostöös välja antav tunnustus, mis  omistatakse eesti autorile, kelle 2020. aasta  loomingus on kunstiliselt kõrgel tasemel leidnud mõtestamist Eestimaa saatus ja siinsete inimeste elu, kusjuures on eelistatud merega seotud saareline eluviis, kodumaalt välja rännanute käekäik mujal maailmas ja inimsust laiemalt puudutavad eksistentsiaalsed teemad ning üldinimlikud väärtused. Eerik Haameri nimeline kunstiauhind on ainuke Saaremaa valla poolt väljaantav vabariiklik auhind.
Eerik Haameri nimeline kunstiauhind koosneb mälestusesemest, aukirjast ja stipendiumist suurusega 2000 eurot ja see antakse üle 20. veebruaril 2021. aastal Kuressaare Raekojas. Lisaks  saab tunnustuse väärinud autor võimaluse korraldada isiknäitus Kuressaare Raegaleriis 2021. aasta veebruaris.

Auhinna kandidaate võivad esitada kõik kunstiga seotud institutsioonid ning kandidaatideks saavad olla eri valdkondades ja tehnikates tegutsevad kunstnikud nii eksponeeritud üksikteoste kui ka näitusekomplektidega ja kunstiteadlased-kuraatorid näituseprojektide või trükistega, mis on avalikult eksponeeritud või välja antud jooksval kalendriaastal.

Kirjalikke ettepanekuid  Eerik Haameri kunstiauhinnale koos asjakohase põhjenduse ning dokumenteeritud materjaliga (fotod, video vms) oodatakse kuni 31. detsembrini 2020  aadressile: Kuressaare Raegalerii, Tallinna tn 2 , Kuressaare 93819, Saaremaa vald  või  e-mailile: raegalerii@kuressaare.ee