« Zurück

Saaremaa ettevõtjad saavad koroonaviirusest põhjustatud kahjude hüvitamiseks toetust

Alates 6. juulist kuni 17. juulini on Saaremaa valla ettevõtjatel võimalik taotleda COVID-19 viiruse levikust tingitud kahjude hüvitamiseks toetust. Toetus on mõeldud ettevõtjatele, kes kannatasid märkimisväärset kahju viirusega seotud eriolukorra ja Saaremaa muust Eestist eraldatuse tõttu.
 
Vallavanem Mikk Tuisu sõnul tabas Saaremaa valda COVID-19 haigust põhjustanud koroonaviirus arvestatuna elaniku kohta enam kui ülejäänud Eestit. Viiruse leviku takistamiseks kehtestati Saare maakonnas peaministri korraldusega rangemad liikumispiirangud, nt kehtestati kaupluste ja toitlustuskohtade külastuskeeld, v.a toidu- ja veel mõned üksikud poed. Lisaks mõjutas Saare maakonna ettevõtlust liikumispiirang mandri-Eesti ja Muhu saare vahel. 
„Meie valla jaoks on väga oluline tagada ettevõtjate tegevustele jätkusuutlikkus, et valla majanduskeskkond saaks võimalikult kiiresti taastuda. Seega oleme rõõmsad, et koostöös riigiga on meil võimalik ettevõtjaid toetada," ütles Mikk Tuisk. 
 
Taotlusvoor on mõeldud ettevõtjatele, kel oli vähemalt 30%-line käibelangus või, kes vaatamata piirangutele, suutsid edasi tegutseda, ent tegid selleks lisakulutusi. Toetuse taotleja saab valida, kas küsida toetust käibelanguse alusel või ajavahemikus 14.03.2020 – 07.05.2020 soetatud isikukaitsevahendite kompenseerimiseks, või mõlemale. Maksimaalne toetussumma on 5000 eurot ega saa ühe taotleja kohta olla suurem kui 50% 2019. aastal deklareeritud ja tasutud tööjõumaksude summast. Toetust taotlevas ettevõttes pidi 1. märtsi 2020 seisuga olema registreeritud vähemalt üks töötaja.
 
Toetuse taotlemine toimub Saaremaa valla iseteeninduskeskkonnas https://iseteenindus.saaremaavald.ee. Enne taotluse esitamist palutakse tutvuda toetuse maksmise korraga. Toetust ei saa taotleda, kui ettevõtja on juba saanud abi samasisuliste tegevuste või kulude hüvitamiseks COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse puhanguga seotud avaliku sektori kriisimeetmetest.
 
Taotlusi hindab komisjon, kuhu kuuluvad Saaremaa Ettevõtjate Liidu, Saare Arenduskeskuse, Saarte Koostöökogu ja Saaremaa Vallavalitsuse esindajad. 
 
Vabariigi Valitsus on eraldanud Saaremaa vallale ettevõtjate toetamiseks kokku 280 000 eurot. 
 
Loe täpsemalt ning saa vastused korduma kippuvatele küsimustele: COVID-19 viiruse levikust tingitud kahjude hüvitamise toetus