« Zurück

Saaremaa kunstiteoste võistlus ootab osavõttu

Saaremaa Vallavalistus tunnustab Saaremaa kunstivaldkonna loomeinimesi  ja kuulutas kevadel välja Saaremaa kunstiteoste võistluse. Käesoleva aasta kunstiteoste võistluse teemaks on „Uus reaalsus", mis on pühendatud Saaremaa koroonakarantiinile ja sellega seonduvale.

Tuletame meelde, et võistlustööd tuleb esitada ajavahemikus 17.-27. november 2020, Kuressaare Raegaleriisse Tallinna 2, Kuressaare tööpäeviti ajavahemikus kell 10.00-17.00. Viimane esitamise tähtaeg on 27. november 2020. a kell 17.00.

Osaleda võivad kõik Saaremaaga seotud kunstnikud, loomingulised ühendused ja kunstiharrastusega tegelevad noored alates 18. eluaastast. Oodatud on kujutava kunsti erinevates tehnikates taiesed: maalikunst, graafika, skulptuur ja installatsioon. Ühe autori poolt võib võistlusele esitada kuni kaks teost või ühe seeria, mis koosneb kuni neljast osast.  Võistlusele esitatud teos/teosed  peavad olema valminud viimase kahe aasta jooksul, autori poolt signeeritud ja korrektselt vormistatud. Võistlustöö juurde lisada kinnine ümbrik teose nimetuse, autori kontaktandmete ja Saaremaaga seotuse kohta.

Võistluse auhind koosneb Saaremaa valla tänukirjast ja rahalisest preemiast, mis antakse üle kunstiteoste võistluse näituse avamisel.

Võistlustööd eksponeeritakse avalikul näitusel Kuressaare Kultuurikeskuse saalis Tallinna tn 6 Kuressaares 18. detsembrist 2020 kuni 16. jaanuarini 2021.

Võistlustöösid hindab žürii koosseisus Helle Kahm, Lii Pihl, Mehis Tulk, Anneli Teppo-Toost, Reet Truuväärt, Margus Kadarik ja Boris Šestakov.

Võistlusele esitatud teosed tagastatakse autoritele kohe peale näituse lõppemist.

Lisainfo telefonil 5856 9824