« Zurück

Saaremaa vald soovib soetada bussi mobiilse noorsootöö korraldamiseks

Saaremaa vald koostöös Muhu vallaga on välja töötanud neli uuenduslikku noorsootöö mudelit noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamiseks, millest üks näeb ette mobiilse noorsootöö bussi soetamise. Nimelt soovib vald hankida erilahendusega karavan-tüüpi autobussi, et korraldada noorsootööd üle kogu valla territooriumi. Osa uuest lähenemisest on ka mobiilse noorsootöötaja ametikoht, mis võimaldab viia noorsootöö tegevused neisse piirkondadesse, kus siiani noortekeskus või noorsootöötaja puudus (suurematest keskustest Kihelkonna, Leisi, Mustjala, Laimjala).
 
"Kuna bussi näol on tegemist B-kategooria sõidukiga, peaksid noorsootöötajad selle juhtimisega hästi hakkama saama ning eraldi sõidukijuhti vaja ei lähe," lausus vallavalitsuse noorsootöö ja huvihariduse peaspetsialist Lindia Lallo.
 
Bussihanke eeldatav maksumus on 45 000 eurot, millele lisanduvad kulutused bussi välimuse kohandamiseks ning lisavarustuse ja vahendite soetamiseks.
"Karavan-tüüpi buss on mobiilse noorsootöö tegevuse korraldamiseks hästi sobiv, kuna selles on olemas vajalik sisutus: istekohad, lauad, stereo ja tv, markiis, kööginurk, kapid ja riiulid asjade hoiustamiseks, tualett ning magamiskohad," selgitas Lallo.

Projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist. Kui kõik läheb plaanipäraselt, on buss valla käsutuses detsembri keskpaigaks.