« Zurück

Vallavalitsus koostas koostöös hooldekodudega eakate külastussoovitused

Saaremaa Vallavalitsus saatis 11. septembril hooldekodudele kirja soovitustega, kuidas korraldada sügistalvisel perioodil külastusi nii, et hoida eakate tervist ja kaitsta neid koroonaviiruse eest.

Tänasest, 14. septembrist on vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele Eestis kõigil hooldekodu töötajatel ja külastajatel kohustus kanda kaitsemaski. Saaremaa Vallavalitsus on seisukohal, et hooldekodu elanikud ja neid saatvad töötajad peavad kaitsemaske kandma ka avalikes siseruumides väljaspool hooldekodu (nt perearsti juures).

Abivallavanem Marili Niitsi sõnul on üks suuremaid riske viiruse jõudmisel hooldekodudesse seotud külastustega ning seetõttu koostas vallavalitsus koostöös hooldekodu juhtidega külastussoovitused sügistalviseks perioodiks. „Vallavalitsus andis üldised suunised, millest lähtudes saab iga hooldekodu koostada oma maja võimalustest ja inimeste vajadustest tulenevalt külastuskorra," selgitas Niits.

Sügistalvisel perioodil soovitab vallavalitsus tungivalt hooldekodude külastusi lubada vaid järgmistel eeldustel ja tingimustel:

  • külastuse broneerimisel palume jätkuvalt küsida, kas külastaja on tulnud viimase 14 päeva jooksul välisriigist või tuleb Eesti mõnest piirkonnast, kus on lisandunud lähiajal palju positiivseid koroonaviiruse testitulemusi (nt Harjumaa ja Tallinn). Juhul kui see nii on, siis on hooldekodu juhtidel õigus külastusest keelduda;
  • külastaja peab olema (COVID-19) viirushaiguse sümptomiteta;
  • külastaja ei sisene hooldekodu üldkasutatavatesse ruumidesse;
  • külastusruumis tuleb tagada hooldekodu elaniku ja külastaja vahel turvaline vahemaa ning vältida võimalusel nende füüsilist kontakti;
  • külastusruumi on vaja koheselt pärast külastuse toimumist ning kindlasti kahe külastuse vahelisel ajal tuulutada;
  • külastuse ajal kannab nii hooldekodu elanik kui ka külastajal maski ning enne ja pärast külastust tuleb mõlemal käed desinfitseerida.