« Back

Täna avati Mustjala päevakeskus-pansionaat

Täna, 15. novembril 2022 avati Mustjala päevakeskus-pansionaat, mis on Saaremaal ainulaadne. Saaremaa vallas on küll eraldi hooldekodud ja päevakeskused, kuid pansionaate seni pole olnud.  Hooldekodust eristab pansionaati see, et seal saavad elada vanemaealised ja ka puudega inimesed, kes vajavad vähest kõrvalist abi. 
Pansionaadi poolel on neli ühe- ja neli kahekohalist tuba, lisaks neli ühetoalist invatuba, kokku 16 inimesele. Kõigi tubade juurde kuulub tualettruum duši ja WCga. Igast toast avaneb ka uks õue.

Mustjala päevakeskus-pansionaat ehitati arhitektuurivõistluse võidutöö „Öu" järgi (Molumba OÜ, autorid Karli Luik, Johan Tali ja Priit Rannik, sisearhitekt Annika Lill), peatöövõtjaks oli BauEst OÜ / Kuressaare Ehitus OÜ, omanikujärelevalve teoastas Ösel Consulting OÜ, hoone valmimist rahastati valla eelarvest ja kohaliku omavalitsuse üksustele liginullenergiahoonete ehitamiseks antava toetuse kaasabil, tööde kogumaksumus oli koos käibemaksuga 1,84 miljonit eurot, millest toetus on 765 312 eurot.

Loe lisaks 17. novembril ilmuvast Saaremaa Teatajast, mis ilmub igasse Saaremaa postkasti, kuid on loetav ka digitaalselt siin.

 

Foto: Valmar Voolaid