« Back

Üleskutse – Saarlaste abi Izjumile

Annetused on oodatud: Eesti Punane Rist MTÜ (EE742200001180001436), märksõna "Izjum"

Pöördume vabatahtlikena saarlaste poole üleskutsega aidata leida väikekaubikuid, et toetada talve üle elamist Ukrainas, Harkivi oblastis asuva Izjumi piirkonna inimestel, kellel on õnnestunud Venemaa sõjast vabastatud aladel ellu jääda.

Hiljuti Balti Silla taaskohtumisel Bornholmil otsustasid saarlased ja bornholmlased üheskoos, et praegu kõige olulisem toetada neid, kellel on kõige rohkem abi vaja. Läbi nende kontaktide oleme leidnud piirkonna Ukrainas, kellega saame arendada peale sõja lõppu pikaajalisi suhteid. Praegu tuleb aga panna õlg kiirelt alla sellega, mida kohapeal on hetkel kõige enam vaja.

Harkivi oblasti Izjumi rajooniga oleme loonud otsekontaktid ja teame, et postiettevõte „Ukrposhta" on seal praegu praktiliselt ainuke toimiv infrastruktuur. Kuna postkontorid on puruks pommitatud, püsib inimeste varustamine, eriti maapiirkondades, ainult mobiilsel postiteenusel, mida osutatakse Citroën Berlingo väikekaubikutega.

Kuna poode ei eksisteeri, toimetavad Ukrposhta autod inimesteni süüa, ravimeid, lastetarbeid jne, ka pensionide ja toetuste maksmine käib läbi nende. Ettevõte koos kohaliku omavalitsusega toimib nagu kogukonnakuller.

Miks Citroën? See on eelistatud automark, millele on kohapeal säilinud hooldus ja varuosade tarnimine. Kütusest on eelistatud diisel, kuna kvaliteetse bensiini kättesaadavus on kehv. Autode järgi on väga suur vajadus! Izjumi rajoonis on vaja ideaalis 10 autot, kuid nad on ka ühe eest väga tänulikud. Auto ei pea olema uus, tähtis on, et see oleks heas töökorras, misläbi jõuaksid teenused ka edaspidi abivajajateni.

Meie üleskutse eesmärk on leida 1–3 autot, komplekteerida need humanitaarabiga (toit, soojad asjad, hügieenitarbed) ja toimetada jõuluks Izjumi kohale.

  • Esimene vahe-eesmärk on novembri lõpuks saada selgeks, mitu autot suudame me hankida ja milline on nende seisukord.
  • Teiseks soovime varustada autod tehniliselt ning täita need Izjumis vajamineva humanitaarabiga.
  • Kolmandaks tuleb need ka töökorras Ukrainasse kohale toimetada.

Autode leidmiseks, varustamiseks ja teele saatmiseks vajame kõigi, kes meid suudavad ja soovivad aidata, rahalist tuge. Selleks on võimalik teha annetus Eesti Punane Rist MTÜ kontole EE742200001180001436, märksõna "Izjum".

Oleme väga tänulikud iga toetuse eest!

 

Lisainfo:

Üleskutse – Saarlaste abi Izjumile

Üleskutse eestvedaja
Jaanika Tiitson
tel 5623 6402
jaanika.tiitson@saaremaavald.ee

 

Vaata ka:

Üleskutse leht Facebookis

Ukrposhta koduleht