Küttesüsteemide seadustamise infopäev

Vallavalitsus kutsub osalema infopäeval „Küttesüsteemide kasutusele võtmine (seadustamine) kortermajades", mis toimub 4. juunil kell 18 Kuressaares (Tallinna 10, saal). Infopäevale on oodatud Saaremaa korteriühistute esindajad, kortermajade elanikud ja kõik teised huvilised.

Saaremaal on väga palju kortermaju, mille küttesüsteemiks on märgitud kaugküte (katlamaja), kuid tegelikkuses köetakse korterid soojaks isepaigaldatud kamina, pliidi, ahju vm süsteemiga, mis ei ole kooskõlastatud Päästeameti ega vallavalitsusega. Sellised süsteemid võivad olla aga väga ohtlikud ja tuua kurvad tagajärjed.
Infopäeva eesmärk ei ole kedagi kontrollida (sanktsioone kartma ei pea), vaid tõsta kortermajade elanike teadlikkust isepaigaldatud küttesüsteemide ohtlikkusest ning anda juhiseid, kas ja kuidas selliseid süsteeme seadustada.

Teemad:
  •  seadustamata küttekollete ohtlikkus (Päästeameti esindaja),
  •  juhised küttesüsteemi seadustamiseks (valla ehitusspetsialist Üllar Jõgi),
  •  tuleohutust tõendav audit, alternatiivsed küttelahendused (Tulipunane OÜ tuleohutusekspert Ardon Kaerma).
Registreeru infopäevale SIIN >> või anna enda tulekust teada e-postil martina.kommel@saaremaavald.ee või tel 5309 3511.
Lisainfo: tel 5621 6246, ullar.jogi@saaremaavald.ee või tel 5309 3511, martina.kommel@saaremaavald.ee.