Saare maakonna 52. laulupeo ideekontseptsiooni avalik konkurss

Saaremaa Vallavalitsus annab teada, et on välja kuulutanud 2020. aasta Saare maakonna 52. laulupeo ideekontseptsiooni avaliku konkursi. Konkursi eesmärgiks on maakonna laulupeo omanäolise visiooni ja seda teostava kunstilise toimkonna väljavalimine.

Laulupeo ideekavand peab sisaldama peo sisulist kirjeldust, võimalike külaliskollektiivide loetelu ja näited repertuaari valikust.

Konkursitööd palutakse vallavalitsusele esitada hiljemalt 6. septembril 2019. Võidufondi suurus on 1500 eurot, millest peetakse kinni seadusest tulenevad maksud. Konkursi tulemused tehakse teatavaks septembris 2019, parimaks tunnistatud idee autori(te)ga peetakse läbirääkimised peo kunstiliseks teostamiseks.

Saare maakonna 52. laulupidu toimub 6. juunil 2020. aastal Kuressaare lossihoovi laululaval. Peol esinevad maakonna koorid, rahvapilli- ja puhkpilliorkestrid ning ideest lähtuvalt kutsutud külaliskollektiivid. Peole eelneb rongkäik läbi linna.

Saaremaa laulupidude traditsioon ulatub aastatesse 1862 ja 1863. Pastor Martin Körber korraldas esimesed eestikeelsed kihelkondlikud laulupühad Sõrves ja avaliku kontserdi Kuressaares. Esimene Saaremaa laulupidu toimus 1894. aastal Kuressaare lossihoovis.

Täpsem info ja tingimused: www.saaremaavald.ee/sport-ja-kultuur