Keskkond

Jäätmete üleandjaks olgu korteriühistu

Ühinemiseelses Saaremaa vallas on kasutatud erinevaid praktikaid kortermajades tekkivate jäätmete üleandmiseks. Kuressaares on valdavalt tegemist suurte kortermajadega. Igal kortermajal on kolm-neli konteinerit, mida kasutavad kõik majaelanikud ühiselt. Vallas leidub aga mitmeid kortermaju, kus igal korteril on oma konteiner. Nii võib näha kortermaja servas tervet rida väikseid konteinereid, kirjutab vallalehes Saaremaa Teataja jäätmete peaspetsialist Katrin Koppel. 
Soovitame kortermajadel, kus seni on igal korteril olnud oma konteiner, minna lähiajal üle ühisele konteinerile ja leppida kokku, kuidas jäätmekulud korterite vahel jagatakse.
Täismahus artikkel: Saaremaa Teataja

Rimi kutsub saarlasi kilekotivabadusele

Saarlastel on märtsikuus võimalik tervele Eestile eeskuju näidata, käies poes kilekotivabalt – nimelt toimub märtsis Rimi looduskampaania, mis kutsub kliente üles valima kilekoti asemel mõni loodussõbralik kott. Kuressaare Rimides aga maksavad märtsis seni hügieeni eesmärgil tasuta jagatud kilekotid 5 senti. 
Loe lisaks: Saaremaa Teataja

Riidekonteinerid Kuressaares

Kuressaarde on paigaldatud viis riidekonteinerit, millega kogutakse kasutatud tekstiilesemeid (riided, kardinad, voodipesu). Riidekonteinerisse võib panna ka kasutuskõlblikke jalanõusid, mänguasju, kotte, vöösid. Esemed peavad olema puhtad, konteinerisse tuleks need panna koti sees. Raamatuid, elektroonikajäätmeid ja muud prügi ei tohi riidekonteinerisse panna! 
Koti konteinerisse panemiseks tuleb see panna luugi peale ja seejärel luuk sangast üles tõsta - nii kukub kott konteineri sisemusse.
 
Punased riidekonteinerid asuvad:
  • Mooni tn ja Marientali tee ristis olevas parklas;
  • Uue tn parklas;
  • Kitzbergi tn busside parklas;
  • Torni tn parklas (ametikooli juures);
  • Kihelkonna mnt Rimi juures.

 

Kontakt

Keskkonnaosakonna
kontaktid >>

Tallinna 10, Kuressaare 93819

Tööaeg:
E, T, N  8.00-16.30
K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt
R 8.00-15.00