Kategooria Aasta Tegija
Triin Reitalu – Triin on olnud mitmeid aastaid MTÜ Karu-Kati Õpituba juhatuse liikmena kultuuri- ja haridusprojektide eestvedajaks, ideede genereerijaks ja teostajaks Lümanda piirkonna koolieelses eas lastele ja peredele. Paljud matkad, heategevuskohvikud, rahvakultuuriprojektid ja väljasõidud on oluliselt rikastanud ja laiendanud meie laste ja perede silmaringi.
Perekond Maastik – terve perekond Maastik on aktiivne, nad on eestvedajateks ja löövad kaasa nii oma koduküla, Lümanda piirkonna kui ka Saaremaa valla tegemistes. Nii Lilian kui Mart on olnud aktiivsed lasteaia ja kooli hoolekogu liikmed. Nad on aastaid panustanud meie asutuste arengusse, alati mõelnud kaasa ja viinud ideid ellu. Ema ja isa kõrval löövad üha enam kaasa ka tütred Mia ja Linda.
Kristi Tuuling – Kristi on mitmekülgselt edukas noor. Koolis õpib viitele, osaleb edukalt aineolümpiaadidel. Tegusat kodutütart tunnustas Saaremaa ringkond tiitliga „Aasta kodutütar 2019" ja kodutütarde peavanema tänukirjaga. Kristi laulab Taritu segakooris ja on hinnatud basskitarrist Lümanda noortebändis. Kristi kohta sobib ütlus - kes teeb, see jõuab.
Lümanda kooli jalgpallitüdrukud (Victoria Vihman, Liisu Lilles, Kristi Tuuling, Helina Tarkmeel, Kaili Lilles, Marii Silts, Maria Õunap, Kristiina Vammus. Treenerid Urve Vakker, Sander Viira) – Lümanda kooli tüdrukud võitsid 2. oktoobril 2019 Valtus toimunud EKSL (Eesti Koolispordi Liit) 6.-9. kl tütarlaste meistriliiga jalgpalli finaalvõistlused. Kaheksast tüdrukust kuus tegeleb jalgpalliga igapäevaselt FC Kuressaare ridades. 2019. aastal võideti klubiga mitmeid turniire, sealhulgas ka rahvusvaheline Pärnu Summer Cup ning tuldi tüdrukute U15 vanusegrupis ka Eesti meistriks. Sellised tulemused on saanud sündida ainult tüdrukute ja nende treenerite pühendumusest ning perede jäägitust toetusest oma laste huvialategevusele.
 
Kategooria Aasta Tegu
Lümanda Maja renoveerimine - Lümanda Maja ehitus kestis 10 kuud, pidulik avamine toimus 30. augustil 2019. a. Ühe katuse all on siin koos rahvamaja, noortekeskus, sporditöö koos jõusaaliga, raamatukogu, valla teenuskeskus, kooli algklassid ning söökla – kokku 7 erinevat asutust või tegevust. Maja on igapäevaselt rahvast täis, suurenenud ja oluliselt paranenud on vaba aja veetmise võimalused kohapeal.
Kogukond ja omavalitsus panustasid mõlemad, et muinsuskaitset vääriv maamärk saaks uue, värske, kaasaegse sisuga täidetud. See investeering on tehtud aastakümneteks. Maja ümbersünd andis uued tiivad tervele kogukonnale: signaali, et elu siinkandis on hoitud ja perspektiivne.
 
Kategooria Elutööpreemia
Urve Vakker – Urve on 40 aastat olnud Lümanda kooli kehalise kasvatuse ja ajaloo õpetaja. Juba päris mitmele põlvkonnale on ta näidanud teed liikumise ning tervete eluviiside juurde. Urve algatatud on mitmed siinsed sporditraditsioonid, piirkondlikud ja maakondlikud võistlused, neist suurimad olid Viidumäe mängud. Oma ajaloo- ja spordihuvi on ta ühendanud, pidades siiani Lümanda kooli spordiedetabeleid läbi aegade.
Ta on spordihing, kellele meeldib võistluslik ning mänguline element. Ta tuleb alati appi, olgu seda mängulisust vaja lastelaagrites, perepäevadel, spordipäevadel, kus iganes. Ja samapalju ka koduloouurija, kes on aastaid vedanud eest siinset merekultuuriseltsi Salava.
2019. aastal andis Urve piirkonna spordijuhi ja kooli kehalise kasvatuse õpetaja töö suuresti üle enda õpilasele Sander Viirale.
Preemiaks kingitud lapiteki lugu – Urvele mõeldes kerkivad esimesena pähe helged toonid - ikka meresinine ja looduse roheline, aga ka soe kollane ja puhas valge. Kui elus on tulnud ette raskemaid hetki, siis need on kadunud sügava sinise sisse, kusagile tahaplaanile. Urve ütleb alati, et muuda seda, mida sa muuta saad, ja mis pole sinu mõjutada, selle üle muretsemisele ära ennast üleliia kuluta.
Tema sees on mingi nähtamatud jõud, mis ikka ja jälle kannustavad uutele tegudele. Urve alati saab, neid asju pole, mida ei saaks teha. Ja need tegevused võivad olla päris eripalgelised - kas sportlikud, siinse kandi ajaloost kantud, seotud kodutalu või hoopis 6 toreda lapselapsega tegelemisega. Aga mitte kunagi ei võta ta midagi ette poole vinnaga, ikka on seal sees paras minek ja energia.