« Back

Tänavuse arstitoetuse saab silmaarst Mariliis Putnik

Saaremaa vallavalitsus otsustas 11. jaanuari istungil anda 2022. aasta eriarstitoetuse Kuressaare Haigla Sihtasutuses silmaarstina töötavale Mariliis Putnikule. Vastavalt vallavolikogu kehtestatud Saaremaa valla eri- ja perearstiteenuse toetuse maksmise korrale on toetuse suurus 25 000 eurot. 

Mariliis Putnik asus Kuressaare Haiglas oftalmoloogina (silmaarstina) tööle 25. jaanuaril 2021. Varem on ta töötanud nii Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikus kui ka üldarstina Soomes.

Vallavanem Madis Kallase sõnul on tal väga hea meel, et Saaremaa on juurde saanud eriarsti ja vald saab teda toetada. „Samas arvan, et võiksime sarnase toetusmeetme või stipendiumiga püüda Saaremaale tuua ka teiste valdkondade ja erialade tippspetsialiste," ütles Kallas. Vallavanem lisas, et loodetavasti on vallavolikogu ja volikogu komisjonide liikmed valmis vastavasisulist arutelu pidama. 

Eri- ja perearsti toetus on ühekordselt makstav rahaline toetus, mida võib taotleda Saaremaa vallas tegutsemist alustav perearst ja Kuressaare haiglas tööle asuv eriarst ning seda tingimusel, et taotleja ei ole viimase viie aasta jooksul Saaremaa vallas eri- või perearstina töötanud. Toetuse saaja peab viie aasta jooksul pärast toetuse saamist töötama Saaremaa vallas perearstina või Kuressaare Haigla Sihtasutuses eriarstina.

Saaremaa valla esimene eriarstitoetus määrati 2021. aastal Kuressaare haigla günekoloogile Mall Varvasele. 

Soovime õnne ja tuult tiibadesse!