Ühistransport ja ühendused väljapoole

Bussiliiklus

Avaliku teenindamise lepingu alusel teenindavate bussiliinide info ja sõiduplaanid on leitavad aadressil www.peatus.ee. Bussisõit Saare maakonna liinidel ning Kuressaare linna ja selle lähiümbruse liinidel on kõikidele sõitjatele tasuta, vaatamata vanusest või registreeritud elukohast. Siiski tuleb bussi sisenedes oma sõit kaardiga bussijuhi juures või validaatoris registreerida; vajadusel saab bussijuht erandkorras väljastada ka n-ö nullpileti paberil. Ühiskaarte hinnaga 2 eurot on võimalik muu hulgas osta Kuressaare postkontorist (aadressil Tallinna 19a, Kuressaare), Kuressaare kesklinna R-Kioskist (aadressil Tallinna 8, Kuressaare) ning bussijuhi käest. Info sisenemise ja lõpp-peatuse osas aitab korraldajal kujundada paremat ja tõhusamat liinivõrku. Saare maakonna avalikku bussiliinivedu korraldab Saaremaa vallavalitsus ning liine teenindab AS GoBus.

Linna ja selle lähiümbruse liine teenindatakse kaheukseliste ja madala sisenemisega bussidega, mis tagavad mugava juurdepääsu ka ratastooli või lapsevankriga. Maakonnaliinidel on samuti võimalus kasutada ratastooli jaoks kohandatud bussi, kuid vajalik on teha ettetellimus vähemalt 24 tundi enne sõitu. Maakonnaliinide nõudepõhistesse peatustesse sõitmisel tuleb sihtkohta saamiseks teavitada bussijuhti oma sõidusoovist ja nõudepõhisest peatusest bussi peale saamiseks tuleb sõit ette tellida. Mõlemal juhul saab ettetellimust teha telefoninumbril 631 0262 või 529 5603.

Lisaks avaliku teenindamise lepingu alusel teenindavatele liinidele korraldab Saaremaa vallavalitsus ka õpilaste vedu. Täpsem info koolide kodulehtedel.

Linnaliinide sõiduplaanid

Linnaliin nr 1 Linnaliin nr 12-1
Linnaliin nr 2 (talv), (suvi) Linnaliin nr 12-2
Linnaliin nr 3 Linnaliin nr 12-3
Linnaliin nr 4 Linnaliin nr 12-4

Kaugliinid

Saaremaa valda ja maakonda läbivad mitmed kaug- ehk kommertsliinid, mis ühendavad Kuressaaret mandril asuvate linnadega. Kaugliinide korraldamise eest vastutab Transpordiamet. Sõiduplaanid ja hinnad: www.peatus.eewww.tpilet.ee.

Laevaühendused väikesaartega

Saaremaa valla siseselt on ühendused avaliku liiniveona Abruka ja Vilsandi saartega.

Roomassaare–Abruka: väikelaev ABRO
Sõiduplaanid ja piletid: www.saarelaevapiletid.ee
Kontakt: abro@saare.eetel 509 9871

Papissaare–Vilsandi: väikelaev VILSANDI
Sõiduplaanid ja piletid: www.saarelaevapiletid.ee
Kontakt: vilsandi@saare.ee, tel 5306 5358

Ajal, mil muud transpordivahendid ilmastiku tõttu sõita ei saa, kasutatakse Vilsandi ja Abrukaga ühenduse hoidmiseks hõljuklaeva Mars 10Hõljukit kasutatakse vajadusel ka hädaolukordadel, päästetöödel, meditsiinilistel eesmärkidel ja sügis-talvisel perioodil esmatarbekaupade veoks väikesaartele. Maksimaalselt on lubatud vedada korraga 8 reisijat.

Laevaühendused mandri ja teiste saartega

Merelise omavalitsusena on Saaremaal mitmed ühendused teiste piirkondadega läbi veeteede.

Kuivastu–Virtsu ehk mandrile: TS Laevad OÜ
Sõiduplaan ja muu info: www.praamid.ee
Kontakt: info@praamid.ee, tel 618 1310

Roomassaare–Ringsu ehk Ruhnu: Tuule Liinid OÜ
Sõiduplaan ja muu info: www.tuuleliinid.ee
Kontakt: info@tuuleliinid.ee, tel 452 4350

Triigi–Sõru ehk Hiiumaale: Kihnu Veeteed AS
Sõiduplaan ja muu info: www.veeteed.com
Kontakt: veeteed@veeteed.com, tel 443 4500

Lennuliiklus

Saaremaa lennuliiklust teenindab Kuressaare lennujaam, mida haldab Tallinna Lennujaam AS. Lennuühenduste korraldamise eest vastutab Transpordiamet. Kuressaarest on otseühendused Tallinnaga aastaringselt, Ruhnuga 1. oktoobrist 30. aprillini.

Kuressaare–Tallinn: NyxAir OÜ
Sõiduplaan ja muu infowww.flynyx.com
Kontakt: support@nyx.ee, tel 5562 7612

Kuressaare–Ruhnu(–Pärnu): Diamond Sky OÜ
Sõiduplaan ja muu infowww.eestilennud.ee
Kontakt: info@eestilennud.ee, tel 5300 0303

Kuressaare lennujaama ja sealt tagasi pääseb ühistranspordiga:

  • Esmaspäevast reedeni linnaliiniga nr 2: hommikul väljub buss keskväljaku peatusest kell 7.55 ning naaseb lennujaama peatusest väljumisega kell 8.30; õhtul väljub buss keskväljaku peatusest kell 19.00 ning naaseb lennujaamast väljumisega kell 19.20.
  • Laupäeval ja pühapäeval linnaliiniga nr 12-3laupäeva hommikul väljub buss keskväljaku peatusest kell 10.30 ning naaseb lennujaamast väljumisega kell 10.55 (õhtust lendu ei toimu); pühapäeva õhtul väljub buss keskväljaku peatusest kell 18.50 ning naaseb lennujaama peatusest väljumisega kell 19.20 (hommikust lendu ei toimu).

Bussisõit kestab 5–10 minutit.