« Back

Linnaliini busside kasutamisest seoses kooliaasta algusega

Vallavalitsusele teadaolevalt on seoses kooliaasta algusega tõstatunud reisijate mahutavuse probleem Kuressaare linna bussides hommikusel ajal.
 
Vallavalitsus soovitab võimalusel reisijatel hommikul täis bussile minemisest loobuda ja oodata järgmist väljumist. Linnaliini graafikud on koostatud võimalikult sõitjate vajadustest lähtuvalt ning kuna arvestatud on peamiste marsruutide ja tippaegadega, on hommikune graafik kokku pandud selliselt, et ühele bussile järgneb lühikese aja jooksul teine. 
 
Sõiduandmetest nähtub, et enamik reisijatest siseneb üldjuhul peatust esimesena läbivasse bussi. Järgmisi busse, mis veidi aja pärast järgnevad, kasutavad üksikud reisijad. Kuna peamisteks sõitjateks on koolilapsed ja -noored, võiksid lapsevanemad teha teavitustööd - juhul, kui bussigraafik on piisavalt tihe, on bussi ületäitumise korral lapsel mõistlik oodata järgmist. 
 
Linna intensiivseim sihtpeatus on Kuressaare Gümnaasium, kuhu käib tihe bussiliiklus. Näiteks sõidab marsruudil Suuremõisa-Mooni-Kudjape-Marientali-Nooruse esimesena liin nr 1 ja viieminutilise intervalliga läbib sama marsruuti liin nr 4. Samuti sõidab marsruudil Kudjape-Marientali-Nooruse liin nr 3.
 
Vedajal OÜ-l Atko Liinid ei ole õigust vedada bussiga rohkem reisijaid, kui tehniline pass seda lubab, seega ei võeta bussidesse rohkem inimesi, kui ette nähtud. Vedaja on kinnitanud, et ületäitumisel sõidetakse liinil mitu korda, teenindades ära kõik algses peatuses ootavad reisijad. Juhul, kui teenindusega esineb probleeme, palub vald reisijatel sellest teada anda. 
 
Vedaja ja valla vahel sõlmitud avaliku teenindamise lepingu kohaselt teenindab ettevõte linnaliini võrku kolme Iveco bussiga, milles on igaühes 15 iste- ja 16 seisukohta ning ühe Izuzu bussiga, kus on ette nähtud 22 iste- ja 33 seisukohta. Lepingu kohaselt ei ole vallal võimalik määrata, millise bussiga vedaja mingit liini teenindab. 
 
Linnaliini busside ületäituvuse probleem on tõstatunud seoses tasuta ühistranspordiga, mis on hüppeliselt kasvatanud reisijate hulka. Vallavalitsus peab vedajaga suuremate busside liinidele tulekuks aktiivseid läbirääkimisi, et tagada mugavamad reisitingimused. Näiteks sõidab Ida-Niidu ja Kudjape piirkonnast Kuressaare Gümnaasiumi juurde nüüd suurem buss.
 
Vallavalitsus vabandab võimalike ebamugavuste pärast ja tänab bussireisijaid, kes on probleemist teatanud. Aktiivne tagasiside on oodatud ka edaspidi -  see aitab teenust vaid paremaks muuta.