Keskkond

Prügi põletamine saastab sinu aiaviljad

Kevadel tehakse aedades sageli lõkkeid, et põletada oksi ja kõdunemata lehesodi. Kahjuks satub neisse lõketesse ka majapidamisest kokku korjatud erinevat sorti jäätmeid.
Prügi põletamisel satuvad aga õhku mürgised saasteained, mis saastavad nii oma küla aiaviljad kui ka naaberkülade omad, sest saasteained liiguvad õhus mitmete kilomeetrite kaugusele. Nende hulgas on ka vähkkasvajat soodustavad dioksiinid. Need ja teised kahjulikud ained ladestuvad maapinnale ning satuvad varem või hiljem meie endi toidu sisse.
Kuna prügi põletamine on kõike muud kui mõistlik tegevus, siis anname soovitused, kuhu erinevad jäätmed viia või panna tuleks ...
Täismahus artikkel: Saaremaa Teataja

Prügimatk - vahva kevadpäev looduses

Tartu tudengiorganisatsioon kutsub keskkonnanädala raames üles sõpruskondi, kollektiive, koole, klasse, valdasid jt veetma 19. aprillil mõnusat kevadpäeva looduses matkates, piknikku pidades või seltskonnamänge mängides.
Kevade tulekuga sulab lume alt välja palju talvel mahavisatud prügi, mis jääb tihti metsa alla vedelema - kõigil prügimatkal osalejatel on kaasas kilekotike, kuhu korjata ettejääv maas vedelev prügi.
Kõik on oodatud jagama oma päevast pilte #Prügimatk2019 alt või ürituse Facebooki lehel. Osalejatel palutakse seltskonnad registreerida SIIN

Riidekonteinerid Kuressaares

Kuressaarde on paigaldatud viis riidekonteinerit, millega kogutakse kasutatud tekstiilesemeid (riided, kardinad, voodipesu). Riidekonteinerisse võib panna ka kasutuskõlblikke jalanõusid, mänguasju, kotte, vöösid. Esemed peavad olema puhtad, konteinerisse tuleks need panna koti sees. Raamatuid, elektroonikajäätmeid ja muud prügi ei tohi riidekonteinerisse panna! 
Koti konteinerisse panemiseks tuleb see panna luugi peale ja seejärel luuk sangast üles tõsta - nii kukub kott konteineri sisemusse.
 
Punased riidekonteinerid asuvad:
  • Mooni tn ja Marientali tee ristis olevas parklas;
  • Uue tn parklas;
  • Kitzbergi tn busside parklas;
  • Torni tn parklas (ametikooli juures);
  • Kihelkonna mnt Rimi juures.

 

Kontakt

Keskkonnaosakonna
kontaktid >>

Tallinna 10, Kuressaare 93819

Tööaeg:
E, T, N  8.00-16.30
K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt
R 8.00-15.00