« Back

1. juulist muutub Kuressaare linnas parkimiskord

Paljud autoomanikud on tähele pannud, et Kuressaare kesklinna piirkonnas on probleem vabade parkimiskohtade leidmisega. Tööpäeviti on keeruline leida vaba parkimiskohta kesklinnas asuvate ettevõtete läheduses, mis vähendab aga ettevõtete külastatavust.

Et mitte kehtestada tasulist parkimist, on vallavalitsuse hinnangul parim lahendus piirata parkimisaega tööpäeviti (vahemikus kell 10–17), kui parkimiskohti kasutavad ka kesklinnas tööl käivad inimesed. Kahetunnine parkimisaja piirang on piisav, et inimesed saaksid külastada kesklinnas asuvaid ettevõtteid ja asutusi. Kahe tunni möödudes on parkijal kohustus vabastada koht teisele sõidukile. Selline parkimiskorraldus on parim lahendus ka kesklinna külastavate turistide jaoks.

Kahetunnise parkimispiirangu aladel (vt skeemi) hakkab parkimist alates 01.07.2020 kontrollima Saaremaa Vallavalitsuse järelevalveteenistuse järelevalve peaspetsialist Mare Liik. Tema sõnul ei ole tegemist tasulise parkimise kehtestamisega, vaid ajalise parkimispiiranguga, seega on kohustuslik parkimiskell.

„Parkimise algusaeg peab olema kontrollijale selgesti nähtavaks tehtud. Samuti võib parkimise alguse kellaaja märkida lihtsalt paberile. Igal juhul peab sõidukijuht maksimaalselt kahe tunni möödudes hõivatud parkimiskoha vabastama," ütles Mare Liik.

Uus parkimiskord hakkab kehtima 01.07.2020, seega alates homsest tuleb Kuressaare kesklinnas autot parkides jälgida liiklusmärke. Parkimisnõuete rikkumise (sh ka parkimiskella puudumise) korral kohaldatakse kirjalikus hoiatusmenetluses hoiatustrahv suurusega 20 eurot.