« Back

Eesti ja Läti president kohtuvad 25. juunil Kuressaares

Neljapäeval, 25. juunil kohtuvad Kuressaares Eesti riigipea Kersti Kaljulaid ja Läti riigipea Egils Levits, et arutada koostööd Euroopa Liidus, regionaalset julgeolekut, keskkonnaküsimusi ning pandeemia õppetunde.

Presidentide kohtumise saabumistseremoonia viiakse läbi Kuressaare keskväljakul, kus juuakse koos Saaremaa vallavolikogu esimehe Tiiu Aro ja vallavanem Mikk Tuisuga ka hommikukohvi. Presidendid saabuvad keskväljakule kell 10.40, pealtvaatajatel palutakse koguneda mõnevõrra varem. Meeleolumuusikat mängib Kaitseväe orkester, kes alustab kell 10.15.

Seejärel toimub Eesti riigipea Kersti Kaljulaidi ja Läti riigipea Egils Levitsi ning riikide delegatsioonide kohtumine. Presidendid annavad ka pressikonverentsi ja teevad jalutuskäigu Kuressaare lossipargis, kuhu Läti president Egils Levits istutab kella 13.00 paiku riigipeade hiide tammepuu. Nii saabumistseremooniale kui ka puuistutamisele on saarlased ja Saaremaa külalised oodatud kaasa elama. 

Riigipeade päev Saaremaal lõppeb Kaali meteoriidikraatri külastusega.

Seoses visiidiga on 25. juunil liiklus Kuressaare kesklinnas Lossi tänaval lõigul August Kitzbergi tänav – Torni tänav ajavahemikus kell 8–14 suletud. Samuti ei ole 24. juunil kella 22-st kuni 25. juunil kella 14-ni võimalik nimetatud lõigul parkida. Liikluse sulgemise ja parkimise ajutise keelamise põhjuseks on tagada keskväljakul toimuva vastuvõtutseremoonia võimalikult sujuv toimumine ja pealtvaatajate turvalisus ning presidentide ja nende saatjaskonna turvaline liikumine. Loodame kõigi mõistvale suhtumisele ja koostööle.