« Back

Küla- ja kogukonnamajade pidajad on kutsutud osalema energeetika õpitoas (16.09.2021)

Saaremaa Vallavalitsus koostöös Saarte Koostöökoguga kutsuvad osa võtma kogukonnaenergeetika õpitoast neljapäeval, 16. septembril 2021 kell 15.00–19.00 Kuressaare Raekojas (II korrusel). Õpitoa viivad läbi Energiaühistu ja Rexplorer ning see on suunatud külamajade ja teiste kogukonna kasutuses olevate majade ja kinnistute päikeseenergia tootmise potentsiaali mudeli välja arvutamisele ning finantseeringuvajaduse kaardistamisele.

Analüüsi alla tuleb 10–15 juhtumit:

  • Arvutame välja ja analüüsime hoone või kinnistu päikeseenergia tootmise potentsiaali Rexploreri mudeli abil.
  • Arvutame välja investeeringu suuruse ja tasuvusaja.
  • Kaardistame finantseerimisvõimalusi (LEADER programm, Energiaühistu kaasabi vms).

Õpitoa sisendiks on osalejate poolt kaasa võetavad kinnistuandmed. Registreerimisel lisada kinnistu katastrinumber või aadress ja kui võimalik, siis ka elektritarbimise väljavõte (aastane, kuude kaupa). Viimase leiab enda elektrimüüja lehele sisse logides. Arvuteid kaasa võtta ei ole vaja. Tehtud mudeldamised jäävad osalejatele. Tulekust palume anda teada registreerides end hiljemalt 13.09. 2021 kell 16.00 aadressil forms.office.com/r/QBz2UedcJV.

Küsimused ja lisainfo: Saaremaa vallavalitsuse arenduse peaspetsialist Eda Kesküla (eda.keskula@saaremaavald.ee, tel 452 5028). Õpituba toimub kehtivaid piiranguid järgides! Õpituba toimub LEADER projekti "Hoo andmine kogukondade koostöövõrgustikele!" toel.