« Back

Kultuurikeskuses tunnustati tänavuse õppeaasta parimaid Saaremaal

15. juunil Kuressaare kultuurikeskuses toimunud tunnustusüritusel andis vallavanem Mikk Tuisk üle tänavuse aasta kaunite kunstide ja aasta gümnasisti stipendiumid ning tänas meie parimaid koolilõpetajaid, olümpiaadide võitjaid ja tublimaid taidlejaid. 

Stipendiumi saajaid on sel aastal kolm: Saaremaa ühisgümnaasiumist Martin Vesberg (kaunite kunstide noorte stipendium) ja Vootele Mets (aasta gümnasisti stipendium) ning Kuressaare gümnaasiumist Anni Lember (aasta gümnasisti stipendium).

Oma kooli parimateks esindajateks olümpiaadidel olid 2020/2021. õppeaastal Vootele Mets Saaremaa ühisgümnaasiumist, keda ühtlasi tunnustab ka Saaremaa Fond, Thomas Hendrik Liiv Kuressaare gümnaasiumist, Emma Erin Meri Leisi koolist, Teele Tarvis Muhu põhikoolist, Laura Korb Valjala põhikoolist, Kädi Õun Salme põhikoolist, Juhan Tuulik Lümanda põhikoolist, Miia Saar Kuressaare vanalinna koolist, Riko Robi Tamtik Orissaare gümnaasiumist ja Romi Suurna Aste põhikoolist.

Kuldmedaliga lõpetajaid on sel aastal kümme: Saaremaa ühisgümnaasiumist Mariliis Albert, Liisa Alpstål, Kadri-Liis Kolk, Anni Kuuseok ja Triinu-Liis Torri ning Kuressaare gümnaasiumist Anni Lember, Markus Talp, Kätlin Hiiuväin, Bret Nepper ja Janari Mõlder.

Hõbemedaliga lõpetasid tänavu Orissaare gümnaasiumist Johanna Nõukas, Saaremaa ühisgümnaasiumist Tuuli Vassar, Margit Valge, Vootele Mets ja Kristel Soe ning Kuressaare gümnaasiumist Mari Kallasmaa, Helena Aavik, Laura Lisette Salong, Kerli Kask ja Imeliine Mändar.

Kultuurivaldkonna tegijatest saavad tunnustuse Hannabel Kaal, Kevin Räim ja Eeva Helga Kupits Kuressaare gümnaasiumist, Andris Tambur, Kirke Medri, Aleksander Medri ja Martin Vesberg Saaremaa ühisgümnaasiumist, segakoor Kreedo ja luuleteater Krevera Saaremaa ühisgümnaasiumist, Angela Lauge Kuressaare kunstikoolist, Lagle Levit Orissaare muusikakoolist ja Sofia Beril Gündüz Kuressaare muusikakoolist.

Sündmust juhtis 2019/2020. õppeaasta aasta gümnasist Uku Pokk. Üritust on võimalik järgi vaadata Saaremaa valla Facebooki ja Youtube'i kanalitel. Vaata ka sündmuse galeriid!

Stipendiumi saajaid on sel aastal kolm: Saaremaa ühisgümnaasiumist Martin Vesberg (kaunite kunstide noorte stipendium), Kuressaare gümnaasiumist Anni Lember (aasta gümnasisti stipendium) ning Saaremaa Ühisgümnaasiumist Vootele Mets (aasta gümnasisti stipendium) – Vootele nimel võttis auhinna vastu tema ema Anne.

Stipendiumi saajaid on sel aastal kolm: (vasakult teine) Saaremaa ühisgümnaasiumist Martin Vesberg (kaunite kunstide noorte stipendium), Kuressaare gümnaasiumist Anni Lember (aasta gümnasisti stipendium) ning Saaremaa Ühisgümnaasiumist Vootele Mets (aasta gümnasisti stipendium) – Vootele nimel võttis auhinna vastu tema ema Anne. Pildil ka abivallavanem Helle Kahm ning vallavanem Mikk Tuisk.