« Back

Selgunud on Saaremaa Vallavolikogu valimiste nimekirjad ja järjestused

Täna, 10. septembril 2021 kell 13.00 toimus Kuressaare raekoja vallavolikogu saalis Saaremaa valla valimiskomisjoni koosolek, kus võeti vastu otsus kandidaatide registreerimise kohta ning anti kandidaatidele registreerimisnumbrid liisuheitmise tulemuste alusel.

17. oktoobril 2021 toimuvateks Saaremaa Vallavolikogu valimisteks esitasid kokku 265 kandidaati seitse erakonda ja üks valimisliit. Liisuheitmise põhjal on erakondade ja valimisliitude järjestus järgnev: Eesti Keskerakond (64 kandidaati), Eesti Reformierakond (44 kandidaati), Eesti Tulevikuerakond (1 kandidaat), Erakond Eestimaa Rohelised (1 kandidaat), Erakond Eesti 200 (9 kandidaati), Valimisliit Terve Saaremaa (56 kandidaati), ISAMAA Erakond (53 kandidaati), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (37 kandidaati).

Tähtaeg kandidaatide esitamiseks oli 7. september kell 18.00 ning parandusi sai kandideerimisdokumentidesse sisse viia kuni 9. septembrini kell 18.00. Kokku esitati 265 kandidaati. Eelmistel, 2017. aastal toimunud Saaremaa Vallavolikogu valimistel kandideeris kokku 304 kandidaati viie erakonna ja kolme valimisliidu koosseisus ning ühe üksikkandidaadi näol.

Kandidaadid saavad soovi korral kandideerimisest loobuda kolme päeva jooksul arvates registreerimisest ehk avaldus loobumiseks tuleb esitada hiljemalt esmaspäeval. Avalduse saab esitada digitaalselt allkirjastatuna Saaremaa valla valimiskomisjoni esimehele Liis Juulikule (liis.juulik@saaremaavald.ee) või tuues see paberkandjal Saaremaa Vallavalitsuse Kuressaare linnas asuvasse Lossi 1 hoonesse. Küsimuste korral võib helistada valimiskomisjoni esimehele ka numbril 5324 6793.

Kohaliku omavalitsuse volikogu 2021. aasta valimiste nädal algab esmaspäeval, 11. oktoobril. See koosneb kuuest eelhääletamise päevast ning lõpeb pühapäevasel valimispäeval, 17. oktoobril. Eelhääletamise ajal on võimalik hääletada ka elektrooniliselt. Tähtis kuupäev valijatele on samuti 17. september 2021 – pärast seda kuupäeva elukoha ja viibimiskoha aadressiandmetes tehtud muudatusi kohalike omavalitsuste volikogude valimiste mõttes arvesse ei võeta. See tähendab, et kui elanik soovib hääletada Saaremaa Vallavolikogu valimistel, peab ta elukoht rahvastikuregistri andmetel olema registreeritud Saaremaa valla territooriumile hiljemalt selleks kuupäevaks.

Alus: Saaremaa valla valimiskomisjoni 10.09.2021 otsus nr 14-7/18