« Back

Uuest aastast on Kuressaare politseijaoskonna teenindus avatud kolmel päeval nädalas

Kuressaare politseijaoskond teavitab, et alates 3. jaanuarist 2022 teenindatakse kliente teeninduses kolmel päeval nädalas: esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 9–17.

Kõigil tööpäevadel saab teenindussaalis jätkuvalt kasutada digikioskit, misjärel saab dokumenditaotluse esitada iseteeninduses. Dokumendi taotlemiseks veebis tuleb esmalt minna aadressile iseteenindus.politsei.ee. Nõuetekohase foto, allkirjanäidise ja sõrmejälgede olemasolul saab dokumendi taotleda vaid paari hiireklikiga. Juhul, kui foto, allkiri või sõrmejäljed puuduvad, saab need tasuta anda teenindussaali digikioskis, mida saab kasutada igal tööpäeval. Digikioskist liiguvad andmed automaatselt iseteenindusse, kus enda arvutist või nutiseadmest uuesti sisse logides saab dokumenditaotluse esitada.

Politsei iseteeninduses saab lisaks passi ja ID-kaardi taotlemisele aktiveerida ka mobiili-ID, taotleda elamisloakaarti ja välismaalase passi, taotleda relvaluba, taotleda E-residendi digi-ID ning registreerida välismaalase lühiajalist töötamist. Dokumendi taotlemine iseteeninduses on lisaks ka viis eurot soodsam kui kohapeal teenindusletis.