Keskkond

Ohtlike jäätmete kogumisringid Saare maakonnas >>

Kuressaare supelrand on 2019. aasta suvehooajaks avatud

Vallavalitsus annab teada, et Terviseameti kooskõlastusel on Kuressaare supelrand (Titerand) käesoleva aasta suvehooajaks avatud. Vee kvaliteedi rannas tagab korraline kontroll, Saaremaa vald organiseerib veeproovide võttu neli korda hooaja jooksul. Seirekalender näeb suplusvee proovivõtud rannas ette 22. mail, 19. juunil 24. juulil ja 21. augustil.
Täpsem info: www.saaremaavald.ee/suplusvee-kvaliteet.

Prügi põletamine saastab sinu aiaviljad

Kevadel tehakse aedades sageli lõkkeid, et põletada oksi ja kõdunemata lehesodi. Kahjuks satub neisse lõketesse ka majapidamisest kokku korjatud erinevat sorti jäätmeid.
Prügi põletamisel satuvad aga õhku mürgised saasteained, mis saastavad nii oma küla aiaviljad kui ka naaberkülade omad, sest saasteained liiguvad õhus mitmete kilomeetrite kaugusele. Nende hulgas on ka vähkkasvajat soodustavad dioksiinid. Need ja teised kahjulikud ained ladestuvad maapinnale ning satuvad varem või hiljem meie endi toidu sisse.
Kuna prügi põletamine on kõike muud kui mõistlik tegevus, siis anname soovitused, kuhu erinevad jäätmed viia või panna tuleks ...
Täismahus artikkel: Saaremaa Teataja

Riidekonteinerid Kuressaares

Kuressaarde on paigaldatud viis riidekonteinerit, millega kogutakse kasutatud tekstiilesemeid (riided, kardinad, voodipesu). Riidekonteinerisse võib panna ka kasutuskõlblikke jalanõusid, mänguasju, kotte, vöösid. Esemed peavad olema puhtad, konteinerisse tuleks need panna koti sees. Raamatuid, elektroonikajäätmeid ja muud prügi ei tohi riidekonteinerisse panna! 
Koti konteinerisse panemiseks tuleb see panna luugi peale ja seejärel luuk sangast üles tõsta - nii kukub kott konteineri sisemusse.
 
Punased riidekonteinerid asuvad:
  • Mooni tn ja Marientali tee ristis olevas parklas;
  • Uue tn parklas;
  • Kitzbergi tn busside parklas;
  • Torni tn parklas (ametikooli juures);
  • Kihelkonna mnt Rimi juures.

 

Kontakt

Keskkonnaosakonna
kontaktid >>

Tallinna 10, Kuressaare 93819

Tööaeg:
E, T, N  8.00-16.30
K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt
R 8.00-15.00