Teated

Taotle toetust kultuuri- ja spordiprojektidele

Nagu kirjeldatud ka Saaremaa valla kultuuri arengukavas 2020–2030, et kujundada Saaremaast tänapäevast, kuid traditsioone hoidva, erksa ja aktiivse kultuurieluga ning puhta elukeskkonnaga saart, ootab vallavalitsus kõiki mittetulundusühinguid, sihtasutusi ja seltsinguid ellu viima kultuuriprojekte, mis panustavad valla arengusse. Oodatud on kõik üritused kui ka tegevused, mis Saaremaa kultuurielu rikastavad. Maksimaalne toetus taotleja kohta on 1500 eurot ning toetusemäär sündmuste puhul maksimaalselt 90%, tegevuste puhul 100%.

Ainus piirang tulenevalt mittetulundustegevuse toetamise korrast on alkohoolsete jookide või kinnisvara ostmise keeld. Toetuse taotlemine toimub portaalis iseteenindus.saaremaavald.ee, kus tuleb hiljemalt 12. märtsil 2021 esitada ettenähtud taotlusdokumendid. Taotlusvooru toetusfondi suuruseks on 30 000 eurot. Rohkem infot mittetulundustegevuse toetamisest siin. Tutvu ka hindamiskriteeriumitega.

Vallavalitsus ootab kõiki mittetulundusühinguid, sihtasutusi ja seltsinguid ellu viima spordiprojekte, mis panustavad valla arengusse, lähtudes Saaremaa valla spordi arengukavast 2020–2030. Oodatud on nii üritused kui ka tegevused, mis parendavad Saaremaa inimeste vaimset ja kehalist tervist ja rikastavad aktiivse eluviisi võimalusi. Maksimaalne toetus taotleja kohta on 1500 eurot ning toetusemäär sündmuste puhul maksimaalselt 90%, tegevuste puhul 100%.

Ainus piirang tulenevalt mittetulundustegevuse toetamise korrast on alkohoolsete jookide või kinnisvara ostmise keeld. Toetuse taotlemine toimub portaalis iseteenindus.saaremaavald.ee, kus tuleb hiljemalt 19. märtsil 2021 esitada ettenähtud taotlusdokumendid. Taotlusvooru toetusfondi suuruseks on 25 000 eurot. Rohkem infot mittetulundustegevuse toetamisest siin. Tutvu ka hindamiskriteeriumitega.

Lisainfo: 
kultuuri- ja sporditöö peaspetsialist
Maria Ruubas
maria.ruubas@saaremaavald.ee
tel 452 5076

Ürituste veebiplatvorm saare.events – peagi meitel!

saare.events

Hea meelega teavitame, et märtsist lõppevad planeeritud arendustegevused sündmuste veebikalendris ja kolitakse uuele platvormile saare.events, kuhu koonduvad maakonnas toimuvad üritused ja huvitegevused.

Uus veebikalender kannab nime saare.events. Saare tähistab, et keskkond kajastab kõigil siinsetel saartel ehk ka Muhumaal ning Ruhnus toimuvat. Soovides, et nimes oleks viide üritustele ja huvitegevusele sai valitud rahvusvaheliselt mõistetav events. Veebikalendrisse loovad värske sisu ürituste korraldajad, kes saavad lisada infot kalendrisse iseseisvalt ning tasuta. Nii on tagatud, et toimumisteave külastajatele oleks korrektne ning ajakohane. Keskkond on kättesaadav nii veebis kui ka nutifonis. Uuendatud on info sisestusvorme korraldajatele, kaardirakendust, otsingusüsteemi ja keskkonna üldist ülesehitust koos võimalusega jagada infot teistele platvormidele. Sündmused Piletilevi, Apollokino ja Thule Kino platvormidelt kajastatakse portaalis automaatselt.

Praegune veebikalender sundmused.saaremaavald.ee lõpetab sellisel kujul tegevuse. Märtsist ei lisata enam sinna üritusi ning veebilehe aadress suunatakse automaatselt saare.events keskkonda.

Projekti "Kohaliku omavalitsuse avalike sündmuste infoteenus" rahastajaks on Riigi Infosüsteemi Amet ja keskkonna arendajaks on Krabu Grupp OÜ. Küsimuste korral palume ühendust võtta: maria.ruubas@saaremaavald.ee, telefon 452 5076.

 EAS

Kuressaare on Euroopa Spordilinn

Euroopa Spordilinn 2020 - Kuressaare. Saaretäis sporti!

10. detsembril 2019 anti Brüsselis Euroopa Parlamendis üle Euroopa Spordilinna tiitlid ning esimese Eesti linnana sai tiitli ka Kuressaaare. 

Euroopa Spordilinnade ja Pealinnade tiitleid on välja antud juba 15 aastat ning neid on kandnud enam kui 500 linna. Sel aastal anti esimest korda välja ka Maailma Spordipealinna tiitel, mille võitis Guadalajara Mehhikost. Euroopa Spordipealinnaks valiti Malaga Hispaaniast. Väikseid,  alla 25 000 elanikuga linnasid tunnustatakse Euroopa Spordilinnade tiitliga ning ajaloos esimest korda valiti Eestist spordilinnaks Kuressaare. 

Tiitlile kandideerimiseks esitas Kuressaare kevadel pea 50-leheküljelise meie sporti, infrastruktuuri, inimesi ja spordikorraldust tutvustava taotlusraamatu. Pärast esialgse hinnangu andmist teatas žürii, et tuleb Saaremaad ja Kuressaaret kohapeale hindama ning siinnähtu vaimustas neid niivõrd, et juba siin olles teatasid hindajad, et pole üheski nii väikse rahvaarvuga linnas näinud nii häid tingimusi spordi harrastamiseks.

Talve hakul sai Kuressaare ka ametliku kinnituse, et oleme osutunud valituks ning kutse detsembris toimuvale auhinnagalale Brüsselis. Kuressaaret esindasid Brüsselis kultuurinõunik Kristel Peel ja spordinõunik Aivi Auga, kes üheskoos kultuuri ja spordiosakonnaga on seda projekti vedanud taotlusraamatu koostamisest kuni otsuse saamiseni.

Kristel Peel ütles, et tiitli üleandmise suur gala, mille otseülekanne läbi sotsiaalmeedia kandus kogu maailmasse, leidis aset Euroopa Parlamendis ning kohal olid parlamendi saadikud, volinikud ning ACES Europe (Spordilinnade tiitlit väljaandev ühendus) esindajad. „Tunnustati 2019. aasta parimaid tiitlikandjaid ning anti kätte 2020. aasta auhinnad. Lisaks tunnistusele anti pidulikult üle ka sümboolne Euroopa Spordilinna lipp, mis peab lehvima uhkelt võimalikult paljudel spordiüritusel läbi aasta," kirjeldas Peel.

Spordilinnade valimise mõte seisneb Peeli sõnul kogukondade liitmises läbi spordi, rahva tervise parandamises ja liikumisele ergutamises. „Oleme õnnestunud spordilinnana, kui sportivate inimeste arv kasvab ning liikumisega tegeletakse 365 päeva aastas," lisas kultuurinõunik.

Kontakt

Kultuuri- ja spordiosakonna
kontaktid

Tallinna 10, Kuressaare 93819

Tööaeg:
E, T, N  8.00-16.30
K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt
R 8.00-15.00