« Tagasi

Valla lastekaitseteenistuse juhataja suundub tööle Saaremaa Laste ja Perede tugikeskusesse

Vallavalitsuse sotsiaalosakonna lastekaitseteenistuse juhataja Monika Sarapuu asub uuest aastast tööle Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuses erivajadustega laste juhtumikorraldajana. 
 
„Kuna ma õpin ka pereterapeudi väljaõppes, saan oma oskuseid ja teadmisi peredega töötava juhtumikorraldajana paremini rakendada kui seni ametnikuna," põhjendas Monika Sarapuu oma töökohavahetust. Ta lisas, et pereterapeudi töö on aeglane ja pehme, lastekaitsetöö kiire ja direktiivne. „Neid kahte rolli korraga ei saa kanda, ilma et oleks oht enda sisemiseks konfliktiks. Peab tegema ühte asja korraga."
 
Monika Sarapuu sõnul on Saaremaa puudega lastest suurel osal puue seoses psüühika- või pervasiivse arenguhäirega ning nad vajavad erisugust lähenemist nii koolis kui kodus. Juhtumikorraldajana hakkab tema töö laste ja perede tugikeskuses seisnema haridusliku ja käitumusliku erivajadusega laste ja nende vanemate igakülgses  toetamises – seda nii hariduses, meditsiinis kui ka kodustes suhetes. 
 
Vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Mare Naaber tunnistas, et Monika on oma valdkonnas väga hinnatud spetsialist, meeskonnatöötaja ja juht. „Seepärast on tema lahkumine sotsiaalosakonnast meile kurb uudis. Teades aga, kui palju Monika soovib töötada otse inimestega ja naudib seda, on mul tema valiku üle hea meel."

Mare Naaber lisas, et valdkond Monika Sarapuu valikust kindlasti ei kaota, sest Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskusel, kuhu Monika tööle asub, on oluline roll sotsiaalhoolekandelises töös.
 
Monika Sarapuu viimane tööpäev vallavalitsuses on 31. detsember.