« Tagasi

Saaremaa valla lastekaitseteenistuse juhataja on Anneli Tõru

21. jaanuarist asub Saaremaa Vallavalitsuse lastekaitseteenistuse juhataja ametikohale Anneli Tõru.
 
Anneli Tõru on õppinud Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis sotsiaaltöö korraldust, praegu lõpetab ta sama kõrgkooli magistriõppes teenuste disaini ja juhtimist. 
„Tunnen, et mu teadmised, oskused ja kogemused võimaldavad panustada lastekaitse arendamisse vallas," põhjendas Tõru kandideerimist lastekaitseteenistuse juhi kohale. 
 
Lastekaitseteenistuse juhataja ametikohale kandideeris kokku neli inimest. „Kõik kandideerijad on väga suure pädevuse ja kogemusega töös laste ja peredega," ütles sotsiaalosakonna juhataja Mare Naaber. „Anneli kasuks rääkis lisaks suurele töökogemusele antud valdkonnas tema juhtimiskogemus ning laiapõhjaline võrgustikutöö kogemus nii Saare maakonnas kui Eestis laiemalt," lisas Naaber.
 
Anneli Tõru töötas viimati nii Sotsiaalkindlustusameti lasteabi telefoniteenuse konsultandi kui ka Kuressaare Ametikooli sotsiaaltöö ja iluteeninduse õppesuuna kutseõpetajana tegevusjuhendaja, hooldustöötaja ja lapsehoidja erialadel. Kõige kauem on ta töötanud Saare Maavalitsuses – haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitjana (2010-2017). Aastail 2005 kuni 2007 oli ta Kuressaare Linnavalitsuses sotsiaalhoolekande spetsialist.
 
Kõige olulisemaks peab Anneli Tõru uues töökohas meeskonna toetamist: „Et lastekaitsetöötajail säiliks töötahe ja töörõõm, sest see valdkond on väga lai ja emotsionaalselt raske."  Samuti peab ta oluliseks koostööd Saaremaa laste ja perede tugikeskusega.