« Tagasi

Eriolukorra täiendavad piirangud alates 25. märtsist

24. märtsil lepiti eriolukorra valitsuskomisjonis kokku täiendavad abinõud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks. Uued meetmed puudutavad inimeste vahelist distantsihoidmist avalikus ruumis ning kaubanduskeskuste ja täiendavate meelelahutusasutuste sulgemist:

 • 25. märtsist tuleb avalikes kohtades nagu välistel mängu- ja spordiväljakutel, randadel, promenaadidel, tervise- ja matkaradadel ja siseruumides tuleb hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet, välja arvatud kodudes ja juhtudel, kui seda pole võimalik tagada.
 • avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. See piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele perekondadele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid. 
 • 27. märtsist jäävad suletuks kaubanduskeskused, välja arvatud seal asuvad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel.
 • kaubanduskeskuste söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük. Avatuks jäävates poodides tuleb järgida põhimõtet, et liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt 2 meetrit vahet. Kõigi avatuks jäävate poodide sisse- ja väljapääsude juures tuleb poodidel tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu. 
 • söögikohad ja baarid tuleb õhtul kella 22st sulgeda, toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu on lubatud ka pärast seda kellaaega.
 • suletakse meelelahutus- ja lõbustuskohad, näiteks keegli-, bowlingu ja piljardisaalid, vesipiibukohvikud, täiskasvanute klubid.
   
  Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödumisel.
   
  Peaministri 24.03.2020 korraldused: