« Tagasi

Oodatakse objekte kodukaunistamise konkursile

Rahvusliku programmi Eesti Kaunis Kodu raames korraldatakse ka tänavu traditsiooniline üleriigiline heakorra- ja kodukaunistamise konkurss. Saaremaa vald koostöös Saaremaa Kodukant MTÜ-ga jätkab üldrahvaliku traditsiooni „Kodu kauniks" läbiviimist ka Saare maakonnas.
 
Kõiki kutsutakse üles esitama konkursile tunnustamist väärt koduaedu, kortermaju, külaplatse, hooldekodusid jm Muhu, Saaremaa ja Ruhnu vallast. Kandidaate saavad esitada nii aktiivsed kodanikud, organisatsioonid, ühingud kui ka kohalik omavalitsus. 
 
Üle maakonna oodatakse konkursile heakorrastatud kauneid objekte viies erinevas kategoorias:
1. maakodud ja talumajapidamised hajaasustuses;
2. eramud ja korterelamud tiheasustuses;
3. ühiskondlikud hooned ja objektid (lasteaed, kool, vallamaja, rahvamaja, kirik, park, külaväljak, spordirajatis, kalmistu, parkla, väikesadam, ujumiskoht, poollooduslikud kooslused, hooldekodud jm);
4. tootmishoone ja/või tootmisterritoorium;
5. küla, külaosa, elamurajoon, elamukvartal, tänav tervikuna.
 
Maakondlikule komisjonile saab objekte esitada 22. juunini postiaadressile Raekoda, Tallinna 2, Kuressaare, 93819 Saaremaa vald või e-postile saarekodukant@gmail.com.
 
Arvestades keerulist olukorda, on konkursi toimumine sel aastal hilisem. Juunikuu lõpus ja juuli algul teeb komisjon maakonnas ringsõidu, järgides 2+2 reeglit ja rakendades vajalikke kaitsemeetmeid. 
 
Konkursil osalejatele antakse tänukiri ja mastivimpel ning nende hulgast valitakse välja parimad, kes esitatakse üleriigilisele tunnustamisele „Eesti kaunis kodu 2020". Üleriigilisele konkursile esitatud objekte hindab Saaremaa valla poolt moodustatud komisjon. Konkursile esitatud objektide külastamisest teavitatakse omanikke eelnevalt ette.
 
Heakorrakonkursi eesmärgiks on riigivanem Konstantin Pätsi algatatud kodukaunistamise liikumise edendamine, samas toetades traditsiooni jätkamist ja arendamist, töötamise kultuuri ausse tõstmist, lipukultuuri edendamist ja eeskujude seadmist. Üleriigilise kodukaunistamise konkursi patrooniks on Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes tunnustab parimaid selle aasta sügisel.
 
Lisainfo: maakonna komisjoni juht Reet Viira, tel 551 7502, saarekodukant@gmail.com ja www.iluskodu.ee.

Avalehe fofol "Energiasäästlik kaunis kodu 2015" võitja Mäe talu Püha külas 
Foto: V. Voolaid