« Tagasi

Vallavalitsus tunnustas aasta tublimaid õppijaid ja õpitegusid

Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustas Saaremaa vallavalitsus aasta tublimaid tegijaid.

Aasta õppija tiitli pälvis Marjana Luist, kes töötab Eesti metodisti kiriku arendusjuhina. Marjana Luist lõpetas mullu Tartu ülikooli Pärnu kolledžis teenuste disaini ja juhtimise õppekava cum laude. Marjana tegutseb vabatahtlikuna Kuressaare toidupangas ja Eesti metodisti kiriku Reeküla koguduses, kuuludes ka mõlema organisatsiooni juhtkonda.

Aasta õppija eripreemia kuulub ajalehe Meie Maa toimetajale Vilma Raunistele, kes osaleb 2012. aastast TÜ väärikate ülikooli Saaremaa loengutes ning on nende põhjal kirjutanud 92 artiklit.

Aasta õpiteoks tunnistati loengusari "Kuressaare haigla kohtub kogukonnaga". Loengud haigla ravijuhi hematoloog Edward Laane algatusel hakkasid pihta juba 2018. aastal ja kestavad siiani.
Loengutega astuvad kuulajaskonna ette erinevate valdkondade kõrgelt hinnatud spetsialistid, jagades kohalikule kogukonnale infot tervise ja meditsiinivaldkonna kohta.

Aasta koolitajaks kuulutati tänavu Madli-Maria Naulainen, õpetaja-haridustehnoloog ja täiskasvanute koolitaja. Tema juhendas distantsõppe käivitamist täiskasvanute koolitamises koolituskeskuses Osilia.

Aasta koolitaja tiitlile esitati ka koolitajate koolitaja Anu Lomp ning Mari Lepik, Tartu ülikooli lektor ja MTÜ Sörvemaa Pärimuse Selts eestvedaja.

Aasta õppijasõbralik tööandja AS Baltic Workboats võimaldab oma töötajatel osaleda nii tasemeõppes kui ka täiskasvanute täienduskoolitustel ning on avatud töötajate koolitussoovidele.

Täiskasvanud õppija nädal – seekord juba kahekümne kolmas – propageerib elukestvat õpet ja täiskasvanute koolitamise tähtsust. Selle nädala raames tunnustatakse inimeste ja organisatsioonide õppimisalaseid saavutusi.