« Tagasi

Saaremaa vallavolikogu uueks esimeheks valiti Jaanus Tamkivi

Seoses Saaremaa vallavolikogu esimehe Tiiu Aro tagasiastumisega esimehe kohalt toimus tänasel istungil volikogu uue esimehe valimine. Uue esimehe kohale seati kandidaatideks Taavi Rauniste ning Jaanus Tamkivi, kelle vahel jagunesid salajasel hääletamisel hääled 5:20 ning valituks osutus Jaanus Tamkivi. Palju õnne ning jõudu Saaremaa vallavolikogu uuele esimehele Jaanus Tamkivile!

Nagu ka Jaanus oma kandidatuuri kõnes mainis, on ta avalikus sektoris olnud pea 25 aastat: aastatel 1996–2005 Kuressaare linnapea, aastatel 2005–2007 ja 2011–2015 Riigikogu liige ning aastatel 2007–2011 keskkonnaminister. Aastast 2017 on ta Saaremaa vallavolikogu liige, olles selle koosseisus rahanduskomisjoni esimees ning Eesti Reformierakonna fraktsiooni esimees.

Saaremaa vald, vallavalitsus ja volikogu tänavad Tiiut südamega ja suure pühendumusega tehtud töö eest Saaremaa valla juhtimisel, olles ajalooliselt Saaremaa vallavolikogu esimene juht. Tiiu Aro jätkab ka edaspidi volikogu liikmena, samuti jätkab ta Saaremaal tööd Kuressaare Haigla SA nõukogu esimehena.

Samuti toimusid rahanduskomisjoni esimehe valimised ning uueks esimeheks osutus Anton Teras. Komisjoni aseesimeheks valiti ning selles rollis jätkab Vello Runthal.