« Tagasi

Tulemas on suurjäätmete kogumisring

Suurjäätmete kogumisring toimub sel aastal mais kogumisringina ja juunis jäätmekäitleja juures vastuvõtuna.

Maikuu kogumisringid toimuvad:

  • 8. mail 2021 kell 9.00-14.00 Salmel pakendipunkti juures (Aia 7a) ja Torgus Iide bussipeatuses
  • 15. mail 2021 kell 9.00-14.00 Kihelkonnal vana vallamaja parklas (Pargi 1b) ja Lümanda Maja parklas
  • 22. mail 2021 kell 9.00-14.00 Mustjalas Kooli tänava parklas ja Leisi aleviku parklas
  • 29. mail 2021 kell 9.00-14.00 Valjalas teenuskeskuse parklas

Juunis jätkub suurjäätmete vastuvõtt Sikassaare Vanametallis ja Kapra Vanametallis ning kestab kuni etteantud mahu täitumiseni.

Tasuta võetakse vastu Saaremaa valla majapidamistes tekkinud suurjäätmeid kuni 3 m³ ühe majapidamise kohta. Vastu võetakse vanamööbel ja selle osad, voodid, madratsid, kardinapuud, vaibad, kraanikausid, vannid, dušikabiinid, WC-potid, lapsevankrid jms. Ettevõtete suurjäätmeid, elektroonikajäätmeid, aknaid, uksi, eterniiti, romusõidukite osi, rehve, ehitus-ja lammutusjäätmeid vastu ei võeta.

Teise isiku eest jäätmeid ära viies tuleb kogumispunktis esitada allkirjastatud volikiri, kus on toodud jäätmete tekkekohaks oleva korteri või majapidamise aadress, elaniku nimi, kelle nimel jäätmeid üle antakse, tema telefoninumber ja meiliaadress.

Vajadusel on võimalik tellida kogumiskampaania läbiviijalt oma suurjäätmete äraveoks transporditeenust. Sel juhul tasub tellija ise transpordikulu ja vajadusel ka laadimistasu.

Suurjäätmete kogumiskampaania viivad läbi OÜ Sikassaare Vanametall (tel 5566 9921) ja OÜ Kapra Vanametall (tel 5650 6282).

 

Kiirjuhis kevadkoristuseks ehk mida teha vanade asjadega
  1. Vanamööbli ja selle osad, voodid, madratsid, kardinapuud, vaibad, kraanikausid, vannid, dušikabiinid, WC-potid, lapsevankrid ja muud suurjäätmed on võimalik tasuta ära anda mais ja juunis toimuva kogumiskampaania käigus.
  2. Suured elektroonikajäätmed nagu pliidid, külmikud, mikrolaineahjud jms ning pisielektroonika nagu laadijad, vanad telefonid, triikrauad, keedukannud jms, samuti pliiakud ja patareid võetakse aastaringselt tasuta vastu Kudjape jäätmejaamas ja Maasi jäätmejaamas.
  3. Ohtlikke jäätmeid võetakse vallaelanikelt aastaringselt tasuta vastu piiratud koguses Sikassaare Vanametallis.  
  4. Vanarehve võetakse aastaringselt tasuta vastu Sikassaare Vanametallis (8 sõiduautorehvi).
  5. Kasutuskõlblikud esemed, mida endal enam vaja pole, vii teise ringi poodi või pane müüki/anna tasuta ära näiteks Facebooki Marketplace'i kaudu.  
  6. Eterniidi kogumisringi sel kevad-suvel ei toimu, kuid see korraldatakse esimesel võimalusel. 

Hoia enda ja oma lähedaste tervist ja ära põleta jäätmeid! Põletada võib vaid värvimata, lakkimata, liimimata ja immutamata puitu ning kiletamata paberit ja pappi. Muude jäätmete põletamine kahjustab tervist ja on seetõttu rangelt keelatud. Prügi, mis oma konteinerisse ära ei mahu, võib panna veopäevaks kotiga oma konteineri kõrvale. Jäätmevedaja võtab selle veopäeval kaasa.

Rohkem infot jäätmete liigiti kogumise lehel