« Tagasi

19. juulist käivitub väikesaarte e-piletimüügi keskkond

Alates esmaspäevast, 19. juulist 2021 käivitub e-piletimüügi ja broneerimise keskkond www.saarelaevapiletid.ee, kust saab osta laevapileteid Abruka ja Vilsandi saartele.

E-keskkonnast ostetud pilet annab reisijale kinnituse, et ta saab välja valitud päeval ja kellaajal väikesaarele ja/või sealt tagasi. Uue keskkonna kõrval jääb alati ka võimalus osta pilet kohapeal, juhul kui laeval on vabu kohti: Abro puhul on 24-st piletist kuni 20 on võimalik osta e-piletina (kaubareisidel 12-st piletist 10), Vilsandi väikelaeva puhul 11-st piletist kuni 9.

Vastavalt neli piletit Abro laeval ja kaks piletit Vilsandi laeval jäävad n-ö kohapealseks müügiks ning need on broneeritud kohalikele elanikele olukorraks, kus reisi vajadus ilmneb lühema aja jooksul enne vastavat väljumist. Ennekõike palub vallavalitsus aga ka väikesaarte püsielanikel kasutada julgelt uut veebilehte ja soetada e-pilet. Juhul kui kohalikel elanikel piletiostu soovi kohapeal ei ole, võib need piletid müüa ka teistele reisihuvilistele.

Uues e-keskkonnas on võimalik ka registreerida kasutaja, et salvestada oma andmed tulevaste ostude jaoks. Registreerimine kiirendab oluliselt ostuprotsessi, mistõttu on see mugav just neile, kes saarte vahel tihedamini reisivad – näiteks püsielanikud. Keskkonnas saab broneeritud e-piletite eest tasuda pangalingiga.