« Tagasi

Uuenduslik nõudluspõhine transport Salme ja Torgu piirkonnas

Alates esmaspäevast, 19. juulist 2021 käivitub Torgu ja Salme piirkonnas nõudepõhise transpordi pilootprojekt, mille eesmärgiks on kombineerida tavapärane liinivedu mugavama ja inimeste vajadustele paremini vastava ühistranspordi teenusega.

Nõudetranspordi teenust osutatakse pilootprojekti perioodil 01.07.2021 - 30.06.2022 iga päev alates kell 08:00 kuni kell 21:00. Pilootprojekti perioodil ei pea reisija teenuse eest tasuma. Teenusega seotud kulud kaetakse riigieelarvest.

Tellimusi saab esitada dispetšeri vahendusel telefoninumbril 452 5135  esmaspäevast neljapäevani ajavahemikus kell 08:30-16:00 ja reedel ajavahemikus kell 8:30-14:30. Reisija peab tellimuse esitama vähemalt 24 tundi enne soovitava pealevõtmise aega. See tähendab, et laupäevased, pühapäevased ja esmaspäevased sõidud tuleb tellida ette vähemalt reedel. 

Kui logistiliste järjekordade koostamisel selgub, et reisija poolt soovitud pealevõtmise aeg ei sobi logistikasse, võtab dispetšer reisijaga ühendust ja lepib temaga kokku uue pealevõtmise- ja sihtkohta saabumise  aja, millised ei tohi olla erinevad üle 30 minuti reisija poolt soovitud esialgsest pealevõtmise- ja sihtkohta jõudmise ajast.

Reisija on kohustatud ilmuma kokkulepitud ajal pealevõtmise kohta. Juhul, kui tellitud teenust ei vajata, on reisija kohustatud tellimuse tühistama. Tellimust on võimalik tühistada mitte vähem kui 12 tundi enne kliendi poolt soovitud pealevõtmise aega. Tellimusi saab tühistada dispetšeri vahendusel (telefonil 452 5135  esmaspäevast neljapäevani ajavahemikus kell 08:30-16:00 ja reedel ajavahemikus kell 8:30-14:30). Juhul, kui reisija tellimust ettenähtud aja jooksul ei tühista ja samal ajal pealevõtmise kohta määratud ajaks ei ilmu ning see on juhtunud vähemalt kaks korda, on dispetšeril õigus keelduda selle kliendi edaspidisest teenindamisest.

Ühissõiduki juht võib keelduda joobes või agressiivselt käituva reisija teenindamisest ja mitte lubada teda ühissõidukisse olenemata sellise reisija sõiduõiguse olemasolust. Reisijal ei teki sellisel juhul õigust nõuda vedajalt hüvitist muu transpordivahendi kasutamise kulude katmiseks.