« Tagasi

Vallavalitsus ja raamatukogud pakuvad abi koroonapassi väljaprintimisega

Saaremaa vallavalitsus teavitab, et tulenevalt koroonapassi kontrollimise võimalikust nõudest sise- ja väliüritustel ning -tegevustes pakub Saaremaa vald oma elanikele ja teistele abivajajatele abi Euroopa Liidu digitaalse COVID tõendi väljaprintimisel. Vastavat TASUTA teenust pakutakse vallavalitsuse hoonetes Kuressaare linnas (aadressidel Tallinna 10 ja Lossi 1), teenuskeskustes maapiirkondades ning raamatukogudes üle terve maakonna.

Digitaalseid COVID tõendeid saab kasutada selleks, et kinnitada tervishoiutöötaja poolt tervise infosüsteemi saadetud andmeid kolmandale osapoolele. Patsiendiportaalis www.digilugu.ee saab luua ja välja printida kolme erinevat tõendit:

  • immuniseerimise tõend (viimase immuniseerimise teatise andmete pealt);

  • testi tõend (kuni 14 päeva tagasi tehtud negatiivse testitulemuse pealt);

  • läbipõdemise tõend (esimese vähemalt 11 päeva tagasi tehtud positiivse testitulemuse pealt).

Kuna patsiendiportaali on vaja esmalt siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga, on vajalik vähemalt ühe neist olemasolu ning vastavad PIN-koodid – kui Sul need peas ei ole, võta need kaasa. Juhul kui oled oma ID-kaardi või muu digitaalse dokumendi PIN- ja PUK-koodid ära unustanud või kaotanud, saad Politsei- ja Piirivalveameti teenindusest uue koodiümbriku taotleda.

Kuressaares asuvates vallavalitsuse hoonetes aitavad infosekretärid soovi korral alla laadida digitõendi ka Sinu nutiseadmesse. Kui soovid proovida luua ja välja printida digitõendit ise, leiad vastava juhise siit.

Pane õlg alla! Aita hoida elu avatuna - vaktsineeri koroona vastu! Lisainfo www.vaktsineeri.ee