« Tagasi

Palju õnne, Saaremaa vald!

Saaremaa valla sünnipäeva puhul soovib õnne Saaremaa Vallavolikogu esimees Jaanus Tamkivi: 

Lugupeetud Saaremaa valla kodanikud!

Täna on Saaremaa vallas pidupäev – ühtsel, suurel Saaremaa vallal täitub neli aastat. 21. oktoobril aastal 2017 jõustus valimistulemuste välja kuulutamisega Vabariigi valitsuse vastav määrus, millega moodustati uus haldusüksus nimega Saaremaa vald.

Juba neli aastat on siis meie kodusaarel elatud ja toimetatud ühise suure vallana. See oli justkui alles nüüd, kui oma esimesele istungile kogunes Saaremaa valla uus volikogu, sai paika värske vallavalitsus ning alustati toimingutega uue valla juhtimiseks.

See oli tõesti väga suur muudatus Saaremaa omavalitsuslikus korralduses. Endisest kaheteistkümnest omavalitsusest oli saanud pea kogu maakonna suurune üks omavalitsus. Ja iga uus algus on alati pisut keeruline, kus palju on teadmatust ja ka ootamatusi, aga siiski tänu tublidele ja asjalikele inimestele on päris esialgsed kasvuraskused nüüdseks selja taha jäetud ning vald tegutseb ja toimetab tänaseks stabiilselt ja asjalikult.

Eesmärk selles tegevuses saab olla aga ainult üks – et saarlaste eluolu muutuks päev-päevalt paremaks ning meie elu kodusaarel läheks edasi suunas, mis loob head võimalused ning eeldused ühiste soovide täitumiseks.

Head inimesed, värskelt on selja taha jäänud järjekordsed kohalikud valimised ning omavalitsused üle kogu Eesti lähevad uuele ringile. Nagu ikka kõlas enne valimisi valijate suunas palju asjalikke ja julgeid lubadusi elu edendamiseks meie kodusaarel. Soovin, et suur osa nendest lubadustest ka täituvad ning iga järgmise valla sünnipäevaga oleme üha rohkem oma koduvallaga rahul.

Ilusat sünnipäeva!