« Tagasi

Akende kaunistamise konkurss lasteaedadele ja koolidele

Esimesest advendist jõuludeni ehk 28. novembrist kuni 23. detsembrini 2021 toimub akende kaunistamise konkurss "Mida tähendavad jõulud?" Saaremaa lasteaedadele ja koolidele.

Osaleda saavad kõik Saaremaa lasteaiad (era- ja munitsipaallasteaiad ja lastehoiud) ning koolid (üldharidus-,erakoolid, riigigümnaasium, ametikool ja TalTech Kuressaare kolledž). Akende kaunistamise konkursi eesmärk on kutsuda üles lapsi ja õppijaid kaunistama oma lasteaeda või koolimaja jõulude teemal, kasutades selleks fantaasiat, vajadusel uurides ajalugu ja tehes meeskonnatööd.

Tingimused:

1. Aken kaunistatakse vastavalt teemale.
2. Akna kaunistamiseks võib kasutada kõiki materjale. Eriti oodatud on ise meisterdatud ja looduslikud materjalid.
3. Kui on võimalik, siis võib lisada valgustuse.
4. Kaunistada võib ühe akna kaupa või luua akende seeria.
5. Kaunistada võib rühma/klassi või lasteaia/kooliga.
6. Kuna juba viikingid tähistasid kesktalvist pööripäeva sarnaselt tänastele jõuludele, võib akent kaunistada viikingiaasta teemaga seonduvalt.
7. Akna esitamiseks konkursile palume saata aknast pilt infoga (töö nimi, kool/lasteaed, klass/rühm, osalejate arv ja juhendaja) aadressile joulud@saaremaavald.ee.

Esitatud töid hindab viieliikmeline žürii:

Saaremaa vallavalitsuse arhitekt Piret Miller (žürii esimees), 
Saaremaa vallavalitsuse hariduse peaspetsialist Kelly Erin-Uussaar, 
Saaremaa vallavalitsuse turismi- ja turundusteenistuse turundusjuht Maria Ruubas, 
Saaremaa vallavalitsuse arenduse peaspetsialist Käthe Pihlak, 
Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna õpetaja Merit Karise.

Võitjate valimine ja auhinnad:

Kolmel neljapäeval (2., 9., 16. detsembril) loositakse kõikide pildisaatjate vahel välja vaheauhindu. 17. - 22. detsembril 2021 vaatab žürii kohapeal üle vähemalt kümme parimat akent, mis on välja valitud saadetud fotode järgi, ja kuulutab võitjad välja 23. detsembril 2021. Saaremaa Muuseumi Viikingiaasta eriauhind läheb kõige teemalähedasemale aknale. Lisaks on auhinnalaual jõulutuled, mesi, EHTNE jõululaada õpituba lasteaias/koolis, ööpimedamatk, lapitöö töötuba, pannileiva töötuba Lümanda Majas Lääne-Saaremaa lastele, Laimjala bussipeatuse lõbusad ja harivad loopealsed mängud ühes sooja leiva vahetunniga Noodal (tegevusauhind 2,5 tundi) Ida-Saaremaa lastele, Nooda jõulusokid jõuluüllatustega täidetud (kõigile meeskonna liikmetele), Visit Saaremaa auhind, Europe Direct auhinnad, Kuressaare Teatri eriauhind ja MoMari maiustused. Auhinnalaud võib jooksvalt täieneda.