« Tagasi

Jõuluprogramm 2021

Saaremaa Vallavalitsus koostöös Saarte Koostöökogu ja Kuressaare Linnamajandusega on ka sel aastal koostanud jõuluprogrammi.

Igal advendilaupäeval kell 10-16 on Kuressaare kesklinna turuplatsil EHTNE Saaremaa jõuluturg! Jõuluturu telgis müüakse kohalikke tooteid, tehakse töötubasid ning kohal on ka jõuluvana, kellega koos saab pilti teha.
Töötubades saab õppida, kuidas valmistada jõulupärga, jõulukaarti, looduskosmeetikat, jõuluehteid, pilliroost rookrooni, meisterdada puidust kujukesi ja muud.
Töötubades osalemiseks registreeru EHTNE kodulehel www.ehtne.ee, vabade kohtade olemasolul saad ühineda ka kohapeal.

Jõuluturgu rikastab ka meeleolukas kultuuriprogramm. Igal laupäeval esinevad Inspira huvikool, Maria Tantsustuudio või Kihelkonna segakoor. Viimasel turupäeval esineb ka ajaloolise tantsu grupp Rondo Danzante.
Esinejad jõululaadal:

4. detsember
12.00 Rondo Danzante
12.45 Kihelkonna segakoor
13.30 Inspira
14.15 Inspira

11. detsember
13.00 Väärikate segarühm Mõnusad
(programmis võib esineda muudatusi)

18. detsember
13.00 Saare Sära tantsukool
15.00 Maria Tantsustuudio
15.30 Lümanda segarühm Rummaja
(programmis võib esineda muudatusi)

Ka sel aastal on meil kaunistatud valged postkastid, kuhu saab poetada jõulutervitusi. Postkastid asuvad üle terve Saaremaa väiksemates keskustes, enamasti teenuskeskuste, rahvamajade või oma kandi ehitud kuusepuu juures.
Kolmel esimesel detsembrikuu reedel ning jõulude eelsel neljapäeval kell 13.30 loeme Kadi raadios ette saarlaste postitatud jõulutervitusi, mida võib kirjutada kellele tahes: sõbrale, lähedasele, sugulasele, töö- või koolikaaslasele või hoopis võõrale, kes on teinud midagi erilist, näiteks sõbralikule müüjale, lahkele ettekandjale või tublile kojamehele.


Alates esimesest advendist algas ka koolide ja lasteaedade akende kaunistamise konkurss. Käes on viimane aeg mõelda, kuidas oma lasteaed või koolimaja sel aastal pühadeks ära ehtida. Selleks, et fantaasial veelgi enam indu oleks, paneb Saaremaa Vallavalitsus koos lahkete partneritega välja toredaid auhindu!

Kes tahab aga teada, kuidas jõuavad kingid teiste Euroope riikide inimesteni, siis keskväljakult leiab ka Euroopa Teabekeskuse tulba, millelt saab lugeda üht-teist huvitavat teiste Euroopa Liidu liikmesriikide jõulukommetest.

 

Üle Saaremaa toimuvad jõuluüritused (info võib muutuda või täieneda):

Aste
6. detsembril kell 11 jõulutulede süütamine Aste jõulupuul.
15. detsembril kell 13 Kaarma kandi eakate jõuluistumine Aste rahvamajas.
30. detsembril kell 19 aastalõpupidu Aste rahvamajas (täpsem info jooksvalt Aste Klubi FB lehel ja infostendil).

Karja
11. detsembril kell 16 Karja rahvamajas kontsert „Advendiaja mõtisklused ja laulud perekond Sünteri seltsis."
17. detsembril peoõhtu Karja rahvamajas kell 18-23. Karja näiteringi esituses laste-etendus "Jõuluvana kodu jõulud" Tantsumuusika eest hoolitsevad Ivar Hansen ja Irena. Pilet 5€. NB! Kellaajad võivad muutuda.

Kuressaare
8. detsembril kell 18 mudilaskoori Ave Sol-be-mol ja tütarlaste koori Vocaliisa kontserdile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis. Koore juhatab Anita Kangur.
12. detsembril kell 15-15.40 Oreli rõdukontsert "Jõulud Alpides" Kuressaare Laurentiuse kirikus. Pilet 5€
16. detsembril kell 19-20 Saaremaa Meeskoor SÜM jõulukontsert Kuressaare Laurentiuse kirikus. Kaastegev: Kuressaare Hariduse Kooli tütarlastekoor Kressendo.
29. detsembril kell 19-20 Mari Jürjensi ja Jaan Tätte kontsert "Hingeasjad"Kuressaare Laurentiuse kirikus. Piletid 16€ – 24€.
31. detsembril kell 21 Kuressaare Laurentiuse kirikus "Aastalõpukontsert". Esinevad Edoardo Narbona (orel) ja Olari Viikholm (bariton/bass). Pilet 5€


Leisi
12. detsembril kell 12 Leisi piirkonna pensionäride talvepidu Pärsama rahvamajas. Jõulumeeleolu loovad: Karja näiteringi lasteetendus Jõuluvana kodu jõulud, kandlemees Sander Tartust, Vello Medri ja Tiia Tasane duo, advendilõuna, jõulune üllatus!
12. detsembril kell 12-14 päkapiku orienteerumine Leisi jõulukuuse all. Oodatud kõik väikesed päkapikud koos ema-isaga.


Lümanda

12. detsembril kell 17 Lümanda rahvamajas kontsert "Jõuluootus". Laulavad ja musitseerivad huvikooli Inspira solistid, Hanna ja Robi Pokk, Markus Asuja, segaansambel Collecta ja Lümanda külakoor.

31. detsembril kell 19 Lümanda rahvamajas AASTALÕPU PIDU. Esinevad ansambel Sada ja Seened ning tantsutrupp Frency. Õhtut juhivad Aivo ja Tanel. Laudade broneeringud ainult eelmüügist. Pilet 14€. Info ja broneerimine tel. 5292166 (Ulvi Põld).


Orissaare
16. detsembril kell 18  Orissaare kultuuri- ja spordirahva ühine jõuluüritus. Algab  kell 18 Orissaare Spordihoone eest tervitustega ja Spordiaastaraamatu esitlusega, rongkäiguga liigutakse Noortekeskuse eest läbi, kus ootab ka üllatus ja jõutakse kultuurimaja ette, kus esinevad rahvatantsukollektiivid.
20. detsembril kell 16 ootab päkapikk üllatustega koduseid lapsi aleviku jõulukuuse juures
25. detsembril kell 19-23  kogupere JÕULURETRO Orissaare kultuurimaja esisel platsil. Avatud aknabaar.

Salme
5. detsembril kell 18 Salme jõulukuuse tulede süütamine ja Archebald valgusshow.
12. detsembril kell 10-15 traditsiooniline Salme jõululaat, kontserdi algus kell 14.

Taritu
26. detsembril kell 12 Taritu rahvamajas jõulukontsert. Esinevad Teele Viira, Pille-Rite Rei ja Kusti Lemba. Külla tuleb Jõuluvana.