« Tagasi

Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“ ootab kandidaate

Õiguskantsleri Kantselei teavitab, et taas on kõigil võimalus esitada kandidaate tunnustusauhinnale „Lastega ja lastele", et tõsta esile neid, kes teevad Eestis laste ja noorte elu paremaks. Tunnustusauhinda „Lastega ja lastele" antakse välja üheksandat korda. Vabariigi President ja õiguskantsler kuulutavad laureaadid välja lastekaitsepäeval, 1. juunil.

Kandidaate saab esitada 11. aprillini. Selleks tuleb õiguskantsleri kodulehel avaldatud vormile kirjutada tunnustust vääriva inimese või organisatsiooni nimi ning lisada lühike põhjendus, miks esitate auhinnale selle kandidaadi.

Auhindu jagatakse kolmes kategoorias: „Lapse suur tegu", „Muutuste looja" ja elutööpreemia. Peale selle tunnustab lastest ja noortest koosnev komisjon üht auhinnale esitatud kandidaati, kelle tegevust nad ise kõige silmapaistvamaks peavad. Eelmisel aastal pälvis teiste seas „Lapse suure teo" auhinna vabatahtlikuna hooldekodusse tööle läinud Saaremaa gümnaasiumiõpilane Sander Teras.

Tunnustusauhinda annavad välja MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Sotsiaalkindlustusamet, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Õiguskantsleri Kantselei.

Tunnustusauhinna statuudi ja seniste laureaatide kohta leiab teavet õiguskantsleri kodulehelt. Lisainfo: Janar Filippov, tel 520 2119, janar.filippov@oiguskantsler.ee; Kristina Kukk, tel 5802 4630, kristina.kukk@lastekaitseliit.ee.