Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (25. märts)

Neljapäeval, 25. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saaremaale 19 positiivset koroonatesti tulemust, neist 4 Kuressaare linna. Kokku tehti 269 testi. Kolmapäeval, 24. märtsil oli maakonnas uusi nakatunuid 26 (teste kokku 169), kellest 20 viibivad Saaremaal. Eestis oli 25. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 1429. Kuressaare Haiglas oli 25. märtsi hommiku seisuga ravil 8 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 6604 inimesele, kellest 1044 on saanud mõlemad doosid.

Tänase, 25. märtsi seisuga on Saaremaal avatud kõik lasteaiad. Saare Maakonna Keskraamatukogus on 28. märtsini suletud internetipunkt ja lugemissaalid. Raamatute kontaktivaba kojulaenutus jätkub.

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

Olukord on endiselt kriitiline. Peame jätkama kõigi ennetusabinõude järgimist, et meie meditsiinisüsteem peaks koormusele vastu ja nakatumised väheneksid.

Väärtustame tervishoiutöötajate tööd. Ka need, kes püsivad tugeva tervise juures, ei tohi unustada neid, kes on raskelt haiged ning kelle elu ja tervise eest arstid, õed ja hooldajad iga päev võitlevad.

Kasuta võimalust, kui sind vaktsineerima kutsutakse. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimisega. Esmajärjekorras vaktsineeritakse riskirühmi, kellel on suurem risk raskelt haigestuda. Kõik vaktsiinid kaitsevad raske haigestumise eest.

Väldi reisimist. Välisreisidelt on suur risk tuua riiki uusi nakkavamaid viirusetüvesid.

Saaremaa kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) järgmine koosolek toimub esmaspäeval, 29. märtsil. Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.