« Tagasi

Toimus EL Kultuuripealinna teemaline arutelu

Kuressaare EL Kultuuripealinn 2024 kutsel kogunesid Kuressaare Raekoja saalis täna ligi nelikümmend inimest. Tegemist oli esimese suurema kultuuripealinna teemalise koostööüritusega, kus käsitleti ja vaieldi kultuuri perspektiivi üle laiemalt. Osalejad olid erinevatest eluvaldkondadest, erineva tausta, töökogemuse ja ootusega. 

Tervitusega esines Saaremaa vallavolikogu esimees Tiiu Aro, ettekannetega Heli Meisterson ja Mihkel Tamm. Seejärel moodustati teemagrupid, kes pakkusid välja erinevaid võimalusi probleemidest lahendusteni. Arutati nii koostöövõimaluste, kogukonnaväärtuste, keskkonna kui ka teiste kultuuriga seotud teemadel. Olulise sõnumina jäi kõlama Kuressaare ja Saaremaa ühise nägemuse ja loo kirjutamise vajadus, ühine probleemidele lahenduste otsimise väljakutse. Selleks hakkab koosloomise ja Kultuuripealinna klubi koos käima igal nädalal, haarates kaasa uusi liikmeid, kõiki, kes tahavad antud teemal kaasa rääkida ja oma panuse anda. 
Helle Kahm lausus pärast koosistumist: „Olen veendunud, et kõrgemate kultuuriväärtuste poole pürgimine on oluline valik. Jäädes pelgalt põhivajaduste rahuldamise tasandile,  ei erine inimloom palju mutist või puugist. Tänane koosolemine kinnitas, et saarlased tahavad erinevatel teemadel kaasa rääkida, tahavad lahendusi leida ja maailma parandada, alustades seejuures iseendast."