Kuressaare keskväljak – mis tehtud ja mis veel teha

Kuressaare jõulukuuskAS Merko Infra projektijuht Leo Rahu annab ülevaate Kuressaare keskväljaku ehitustööde hetkeseisust.

AS Merko Infra alustas Kuressaare keskväljaku ehitustöödega tänavu aprillis turuplatsil oleva puidust turuhoone lammutamisega. Tänaseks oleme ehitanud turuplatsil uue lihapoe koos laohoonega, vahetanud välja maa-alused kommunikatsioonid, paigaldanud uued betoon- ja graniitkatendid. 2019. aasta aprillis tarnime uued turuletid ning paigaldame graniitplaatidest maleruudustiku. Kiriku tänava poolsel küljel paigaldame rekonstrueeritud raudväravad ja samuti rekonstrueeritud müüritisele paneme paekivist katteplaadid. Kiriku tänava munakivikatendi ehitustööd lõpetame samuti tuleval kevadel.

Tallinna ja Lasteaia tänaval, samuti Kauba tänava mänguväljaku esisel lõigul ning Raekoja tänaval oleme ehitanud välja kogumahus kommunikatsioonid ja rajanud uue teekatendi aluskihid, millele laome tuleval kevadel peale graniitplaadid. Graniitplaadid saavad paigaldatud hiljemalt 1. juuniks 2019. Betoonplaadid on tänaseks paigaldatud kogu projektijärgses mahus Kauba, Tallinna ja Turu tänaval. Valmis on ehitatud purskkaevu alus, mis ootab kevadel graniitplaatidega katmist.

Raekoja hoone taha rajatav avalike tualettide hoone on väliskujult valmis. Teostatakse välisfassaadi ja sisetöid. Ehitustööd on seal lõplikult planeeritud lõpetada tuleva aasta mais.

Lossi tänaval on rajatud kommunikatsioonid koos asfaltbetoonkattega Lossi tänavast kuni Kitzbergi tänavani. Graniitplaadid paigaldame 2019. aasta kevadel. Esimeses järgus on restoranide poolne kõnniteeserv tähtajaga 1. juuni 2019.

Lossi tänava lõigul Kitzbergi tänavast kuni Pargi tänavani teostame teekatendi väljakaevamist ja kommunikatsioonide paigaldustöid koos uue katendi ehitamisega 2019. aasta märtsist kuni juulikuuni.

2019. aasta aprillist maikuuni tarnime välimööbli, kohvikute piirded ning muu väliinventari.

Tänaseks päevaks oleme objektilt viinud ära ehitusmaterjalid ja teinud rajatud konstruktsioonid liiklejatele ohutumaks. Kõigil liiklejatel palun arvestada asjaoluga, et liigute lõpetamata ehitusobjektil ja võib tekkida oht takerduda meie poolt rajatud tähise või konstruktsiooni otsa.

Kogu talveperioodil teeme Raekoja platsil lume ja libeduse tõrjet.

2019. aastal planeeritud tööd

Turuplatsil graniitplaatidest maleruudustik, uued turuletid, Kiriku tn munakivi paigaldus ja kiviaed

aprill – mai

Välimööbel, inventar, kohvikute metallist piirded Tallinna tn, Lossi tn ja Turuplatsi tarbeks