« Tagasi

Mõntu-Ventspilsi laevaliini koostöölepe

Saaremaa vallavalitsus ja Ventspilsi vabasadam sõlmisid koostöölepe Mõntu-Ventspilsi laevaliini käivitamiseks. Leppega soovitakse tagada tõhus ja pidev suhtlus kahe osapoole vahel, et valmistuda liini taasavamiseks. Samuti on huvi hanke osas üles näidanud rahandusministeerium, et käsitleda teemat ja toetada valla algatust ka Eesti-Läti valitsuskomisjonis.

„Vedaja leidmiseks on hetkel hange registris üleval ja paar huvilist on ennast ka hankele registreerinud," kinnitab transpordinõunik Karl Tiitson. Hanke näol on tegu konkurentsipõhise läbirääkimistega hankemenetlusega, mille eesmärk on viieks aastaks leida vedaja, kes vähemalt suvekuudel antud liini teenindaks. „Laeva ja muus osas oleme esialgsed tingimused jätnud suhteliselt avatuks, sest ei soovi huvilisi eemale tõrjuda."

Vallavanem Madis Kallase sõnul on koostöö kahe osapoole vahel igati vajalik liini edukaks toimimiseks. „Mõntu-Ventspilsi liini näol on tegu toetava transpordiühendusega praami- ja lennuliikluse kõrval, mis kordamineku korral avab sisuliselt otse akna Lääne-Euroopast Saaremaale ja vastupidi," leiab vallavanem. „Täiendav alternatiiv on igati vajalik ning annab juurde lisaväärtust Saaremaa turismile ja kaudsemalt kogu Saaremaa ettevõtlusele," lisab ta.

Huvitatud operaatorid peavad oma pakkumise esitama 29. juuli hommikuks kell 11. Hanke võidab madalaim pakkuja, seejuures ei tohi vedaja teenida teenuse osutamisega ülemäärast kasu.