Saaremaa sai tänumeene

Eelmisel nädalal kogunes konkursikomisjon, et valida välja igal aastal edukaimatele ettevõtjatele antav tunnustusmeene. Võidukaks tunnistati Vello Kaaseni töö „Tallates tormituult".

Võidutöö autori sõnul on töö valminud kohalikust materjalist – dolomiidist ja tammest – ning see kujutab viikingilaeva. Vastupidavatest materjalidest valmistatud viikingilaev sümboliseerib eneses tahet vallutada uusi maid ja turge. „Tugevus, vastupidavus, hoogsus ja julgus aitavad majandustormidest läbi söösta – sellele kõigele viitab samuti minu esitatud töö nimi," kinnitab ka ise väikeettevõtjana tegutsev Kaasen.

Vello Kaaseni võidutööd „Tallates tormituult" premeeriti 300 euroga. Eriauhinnaga (200 eurot) pärjati julge ja minimalistliku lähenemise eest konkursitööd „Valgus" (autor Merilin Meripõld). Kõige praktilisema töö eriauhinna (100 eurot) pälvis konkursitöö „Vöökiri" (autor Tiina Jõgi/Nöörikiri OÜ).

Saaremaa Vallavalitsus koostöös Saaremaa Ettevõtjate Liidu, Saare Arenduskeskus SA, Saarte Koostöökogu MTÜ ning Visit Saaremaa MTÜ-ga korraldavad edaspidi igal aastal maakonna ettevõtlikele inimestele tänu- ja tunnustusürituse. Esimene tänuüritus toimub juba 10. oktoobril.