Teated

Võhma maastikukaitseala moodustamine ja kaitse-eeskirja koostamine 

Keskkonnaamet on algatanud menetluse Võhma maastikukaitseala moodustamiseks ja kaitse-eeskirja koostamiseks. Kaitse alla ei võeta uut ala, vaid korrigeeritakse olemasoleva kaitseala piire, täpsustatakse kaitse-eesmärke ning koostatakse kaitse all olevale alale kaitse-eeskiri. Kaitseala jääb kaitse alla sarnastes piirides, samuti ei muutu alal kehtiv kaitsekord rangemaks.
Eelnõu dokumendid on avalikul väljapanekul 20.11-10.12.2019. Eelnõu, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Keskkonnaameti kodulehel. Materjalidega saab väljapaneku ajal tutvuda ka Keskkonnaameti kontoris (Tallinna 22, Kuressaare). Eelnõu kohta oodatakse hiljemalt 10.12.2019 põhjendatud kirjalikke parandusettepanekud ja vastuväited Keskkonnaameti Lääne regiooni aadressile Tallinna 22, Kuressaare, 93819 Saare maakond või e-postile info@keskkonnaamet.ee.
Eelnõu avalik arutelu toimub 18. detsembril kell 14 Keskkonnaameti Kuressaare kontori saalis.

Lääne-Saaremaal hakkab jäätmeid vedama Prügimees OÜ

Saaremaa Vallavalitsus kinnitas 12. novembril jäätmeveohanke tulemuse Lääne-Saaremaa veopiirkonnas (Kaarma, Kärla, Lümanda, Mustjala, Kihelkonna, Salme ja Torgu), kus hakkab alates 1. märtsist jäätmevedu teostama Prügimees OÜ.
Hinnakiri alates 01.03.2020: Lääne-Saaremaa 
Loe täpsemalt: Uudised ja teated.

Kuressaares ja Ida-Saaremaal hakkab jäätmeid vedama AS Ragn-Sells

Saaremaa Vallavalitsuse korraldatud jäätmeveohanke tulemusel tunnistati Kuressaare ja Ida-Saaremaa veopiirkondades edukaks AS-i Ragn-Sells, kes hakkab vedusid teostama 1. märtsist 2020. Hinnakiri alates 01.03.2020: Kuressaare Ida-Saaremaa.
Loe täpsemalt: Uudised ja teated.

Haljastusjäätmete tasuta vastuvõtt Kudjapel

14. detsembrini saavad Saaremaa valla elanikud, kel puudub kompostimisvõimalus, viia oma koduaia haljastusjäätmed tasuta Kudjape jäätmejaama (Pähklimetsa tee 13, E-R kell 8-18, L kell 10-15).
Vastu võetakse puulehti, ära lõigatud ilutaimi ja ka õunu. Haljastusjäätmete hulgas ei või olla muud prügi ja seda kontrollitakse jäätmete üleandmisel. Kaasa võtta isikut tõendav dokument!
Parim viis sügislehtedest vabanemiseks on nende kompostimine oma aias. Lehekompost on hea mullaväetis, kompostihunnik peab asuma vähemalt kolme meetri kaugusel naaberkinnistust. Ka muru vajab lisaväetist, seega kõiki lehti pole vaja ilmtingimata kokku riisuda. Selle asemel võib langenud lehed muruniidukiga purustada. Tekkiv puru kaob peatselt taimede vahele ära ja väetab muru.
Vaata ka: Kompost teeb head

 

Kontakt

Keskkonnaosakonna
kontaktid >>

Tallinna 10, Kuressaare 93819

Tööaeg:
E, T, N  8.00-16.30
K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt
R 8.00-15.00