Saaremaa Vallavolikogu

Tallinna 2, Kuressaare 93819
E-post: margit.kaldre@saaremaavald.ee, tel 452 5002                                                                     
Esimees: Tiiu Aro tiiu.aro@saaremaavald.ee tel 452 5010, 501 1565, volikogu esimees võtab kodanikke vastu iga kuu viimasel kolmapäeval kl 16-18, palume eelnevalt registreerida tel 452 5002
Aseesimees: Aivar Aru aivar.aru@audi.ee tel 514 1131

Saaremaa Vallavalitsus

Reg nr: 77000306
KMKR: EE102037395, TP-kood: 417101
Tallinna 10, Kuressaare 93819 
Üldtel: 452 5000
Tööaeg: E, T ,N  8.00-16.30
                K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt
                R 8.00-15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Vallavanem Madis Kallas 452 5001 madis.kallas@saaremaavald.ee Lossi 1 
Abivallavanem -
haridus, noorsootöö,
kultuur, sport
Helle Kahm 452 5065 helle.kahm@saaremaavald.ee Tallinna 10 

Abivallavanem -
majandus, haldus,
teenuskeskused

Jüri Linde 452 5137 juri.linde@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Abivallavanem -
sotsiaalvaldkond
Kairit Lindmäe

452 5088
5451 2202

kairit.lindmae@saaremaavald.ee Tallinna 10
Abivallavanem -
ehitus, planeerimine,
keskkond
Mart Mäeker 452 5073 mart.maeker@saaremaavald.ee Tallinna 10
Abivallavanem -
arendus, kommunikatsioon,
tugiteenused
Marili Niits 452 5013 marili.niits@saaremaavald.ee Lossi 1

Kantselei

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht

Vallasekretär

Liis Lepik 452 5014 liis.lepik@saaremaavald.ee Lossi 1
Volikogu nõunik Andrus Lulla 452 5011 andrus.lulla@saaremaavald.ee  Tallinna 2
Jurist  Kaire Müür 452 5027 kaire.muur@saaremaavald.ee Lossi 1
Jurist Evelin Voksepp 452 5021 evelin.voksepp@saaremaavald.ee Lossi 1
Jurist Elo Ilumäe 452 5020 elo.ilumae@saaremaavald.ee Lossi 1
Juhtkonna abi Anu Teppan 452 5001 anu.teppan@saaremaavald.ee Lossi 1
Dokumendihaldusspetsialist Merili Pahapill 452 5019 merili.pahapill@saaremaavald.ee Lossi 1
Istungisekretär Margit Kaldre 452 5002 margit.kaldre@saaremaavald.ee Tallinna 2
Infosekretär Pille Maripuu 452 5000 pille.maripuu@saaremaavald.ee Tallinna 10
Infosekretär Mares Tisler 452 5003 mares.tisler@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Arhivaar Liana Kaasik 452 5077 liana.kaasik@saaremaavald.ee Tallinna 10
 
Ametikoht   Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja   Alo Heinsalu 452 5015 alo.heinsalu@saaremaavald.ee Lossi 1
Personali peaspetsialist   Ene Johanson 452 5035 ene.johanson@saaremaavald.ee Lossi 1
Personalispetsialist   Eve Kiil 452 5034 eve.kiil@saaremaavald.ee Lossi 1
Rahvastikutoimingute
peaspetsialist
  Avo Levisto 452 5017 avo.levisto@saaremaavald.ee Lossi 1
Rahvastikutoimingute
spetsialist
  Anne Raik 452 5018 anne.raik@saaremaavald.ee Lossi 1
Hangete peaspetsialist   Vilma Kippak 452 5090 vilma.kippak@saaremaavald.ee Tallinna 10
Hankespetsialist   Anu Berens 452 5091 anu.berens@saaremaavald.ee Tallinna 10
Hankespetsialist   Evelin Mesila 452 5089 evelin.mesila@saaremaavald.ee Tallinna 10

Tugiteenuste osakond, infotehnoloogiateenistus

Ametikoht          Nimi Telefon E-post Asukoht
IT-juht        Anu Tanila 452 5038 anu.tanila@saaremaavald.ee Lossi 1
Tarkvararakenduste
administraator
       Diana Lõhmus 452 5039 diana.lohmus@saaremaavald.ee Lossi 1
Riistvara- ja
võrguadministraator
       Indrek Teppan 452 5040 indrek.teppan@saaremaavald.ee Lossi 1
IT-tehnik        Jaanus Mägi 452 5036 jaanus.magi@saaremaavald.ee Lossi 1
IT-tehnik        Gert Kaasik 452 5037 gert.kaasik@saaremaavald.ee Lossi 1


Tugiteenuste osakond, rahandusteenistus

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Rahandusteenistuse
juhataja
Thea Raik 452 5131 thea.raik@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Eelarvetalitus        
Peaökonomist -
eelarve
Katrin Nigul 452 5129 katrin.nigul@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vanemökonomist Laura Heinsaar 452 5132 laura.heinsaar@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Ökonomist Skaidrid Nahkur 452 5123 skaidrid.nahkur@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Ökonomist Varje Tuuling 452 5124 varje.tuuling@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Ökonomist Getter Väli 452 5133 getter.vali@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidamistalitus      

Pearaamatupidaja-
maksed-arved,
aruandlus

Merje Salonen 452 5117 merje.salonen@saaremaavald.ee Marientali tee 27

Vanemraamatupidaja-
palgaarvestus

Sirje Sepp 452 5118 sirje.sepp@saaremaavald.ee Marientali tee 27

Vanemraamatupidaja-
sissetulevad arved,
ostuarved, Envoice

Eha Talvistu 452 5127 eha.talvistu@saaremaavald.ee Marientali tee 27

Vanemraamatupidaja-
väljaminevad müügiarved

Lilja Koppel 452 5126 lilja.koppel@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vanemraamatupidaja-
varade arvestus
Liisbet Kakko 452 5120 liisbet.kakko@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Heidi Sokko 452 5125 heidi.sokko@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Anne Kilumets 452 5128 anne.kilumets@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Estra Pleiats 452 5115 estra.pleiats@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Silja Vällo 452 5116 silja.vallo@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Merike Mäeorg 452 5122 merike.maeorg@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Mairi Mägi 452 5130 mairi.magi@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Evelin Paju 452 5121 evelin.paju@saaremaavald.ee Marientali tee 27

Haridus- ja noorsootööosakond

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Raivo Peeters 452 5068 raivo.peeters@saaremaavald.ee Tallinna 10
Haridusnõunik Meelis Kaubi 452 5063 meelis.kaubi@saaremaavald.ee Tallinna 10
Alusharidusnõunik Maiu Raun 452 5066 maiu.raun@saaremaavald.ee Tallinna 10
Üldharidusnõunik Õilme Salumäe 452 5067 oilme.salumae@saaremaavald.ee Tallinna 10
Noorsootöö- ja huvihariduse
peaspetsialist
Marii Kõrgesaar 452 5069 marii.korgesaar@saaremaavald.ee Tallinna 10
Registrispetsialist Helen Vainula 452 5064 helen.vainula@saaremaavald.ee Tallinna 10

Keskkonnaosakond

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Bert Holm 452 5078 bert.holm@saaremaavald.ee Tallinna 10
Jäätmete
peaspetsialist
Katrin Koppel 452 5086 katrin.koppel@saaremaavald.ee
(kodanike vastuvõtt kolmapäeviti
kl 8-12 ja 
14-18)
Tallinna 10
Vee ja looduskaitse
peaspetsialist
Kairi Niit 452 5079 kairi.niit@saaremaavald.ee Tallinna 10
Vee ja looduskaitse
peaspetsialist
Liina Saar 452 5080 liina.saar@saaremaavald.ee Leisi teenuskeskus/
Tallinna 10

Järelevalveteenistus

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Järelevalveteenistuse
juhataja
Karel Koovisk 452 5083 karel.koovisk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Järelevalve
peaspetsialist
Katrin Hämelainen 452 5081 katrin.hamelainen@saaremaavald.ee Tallinna 10
Järelevalve
peaspetsialist
Martina Kommel 452 5082
5309 3511
martina.kommel@saaremaavald.ee Orissaare teenuskeskus/
Tallinna 10

Kultuuri- ja spordiosakond

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Mihkel Tamm 452 5070 mihkel.tamm@saaremaavald.ee Tallinna 10
Kultuurinõunik Heli Jalakas 452 5076 heli.jalakas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Kultuuritööspetsialist Anneli Teppo-Toost 452 5072 anneli.teppo-toost@saaremaavald.ee Tallinna 10
Spordinõunik Marden Muuk 452 5075 marden.muuk@saaremaavald.ee Tallinna 10

Ehitus- ja planeeringuosakond

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Rein Kallas 452 5100 rein.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Vallaarhitekt Mark Grimitliht 4525044 mark.grimitliht@saaremaavald.ee Tallinna10
Arhitekt Inge-Ly Ansip 452 5041 inge-ly.ansip@saaremaavald.ee Tallinna 10
Arhitekt Piret Miller 452 5042 piret.miller@saaremaavald.ee Tallinna 10
Arhitekt Marii Prii 452 5045 marii.prii@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusinsener Mehis Kallas 452 5099 mehis.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusinsener Madis Pihel 452 5101 madis.pihel@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusinsener Urmas Sepp 452 5102 urmas.sepp@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusinsener Rait Pitk 452 5103 rait.pitk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusspetsialist Andres Abna 452 5047 andres.abna@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusspetsialist Aivo Kesküla 452 5046 aivo.keskula@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusspetsialist Üllar Jõgi 452 5147 ullar.jogi@saaremaavald.ee Leisi teenuskeskus
Ehitusspetsialist Ludvik Mõtlep 452 5048
5915 1951
ludvik.motlep@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusspetsialist (LHP) Piret Kuldsaar     Tallinna 10
Infospetsialist Rita Tamm 452 5043 rita.tamm@saaremaavald.ee Tallinna 10
Üldplaneeringuspetsialist Marita Kallas 452 5095 marita.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Planeeringuspetsialist Katrin Kuusk 452 5093 katrin.kuusk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Planeeringuspetsialist Kätlin Kallas 452 5094 katlin.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Geoinfospetsialist Hannes Rohulaid 452 5097 hannes.rohulaid@saaremaavald.ee Tallinna 10
Geoinfospetsialist Maarika Saks 452 5098 maarika.saks@saaremaavald.ee Tallinna 10
Geoinfospetsialist Argo Riik 452 5096 argo.riik@saaremaavald.ee Tallinna 10
Maakorraldusspetsialist Inge Aru 452 5084 inge.aru@saaremaavald.ee Tallinna 10
Maakorraldusspetsialist Pille Pukk 452 5085 pille.pukk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Maakorraldusspetsialist Margus Pikkor 452 5171 margus.pikkor@saaremaavald.ee Orissaare teenuskeskus
Maakorraldusspetsialist Ruth Kalamees 452 5087 ruth.kalamees@saaremaavald.ee Tallinna 10

Arendus- ja kommunikatsiooniosakond

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Karin Närep 452 5030 karin.narep@saaremaavald.ee Lossi 1
Arendusnõunik Anu Vares 452 5029 anu.vares@saaremaavald.ee Lossi 1
Arenduse peaspetsialist Renate Pihl 452 5032 renate.pihl@saaremaavald.ee Lossi 1
Arenduse peaspetsialist Aarne Põlluäär 452 5033 aarne.polluaar@saaremaavald.ee Lossi 1
Arenduse peaspetsialist Maire Käärid 452 5169 maire.kaarid@saaremaavald.ee Orissaare teenuskeskus
Arenduse peaspetsialist Veiko Viil 452 5031 veiko.viil@saaremaavald.ee Lossi 1
Arenduse peaspetsialist Tiina Orav 452 5028 tiina.orav@saaremaavald.ee Lossi 1
Tervisedenduse
peaspetsialist
Riina Allik 452 5024 riina.allik@saaremaavald.ee Lossi 1
Tervisedenduse
peaspetsialist
Imbi Jäe 452 5025 imbi.jae@saaremaavald.ee Lossi 1
Meedia peaspetsialist -
meediasuhtlus
Kristiina Maripuu 452 5023 kristiina.maripuu@saaremaavald.ee Lossi 1
Meediaspetsialist -
meediasuhtlus
Merike Pitk 452 5022 merike.pitk@saaremaavald.ee Lossi 1
Kommunikatsioonispetsialist-
koduleht
Geili Heinmaa 452 5009 geili.heinmaa@saaremaavald.ee Lossi 1

Majandus- ja haldusosakond

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Mikk Tuisk 452 5105 mikk.tuisk@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Teede peaspetsialist Enno Reis 452 5113 enno.reis@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Teespetsialist Tõnu Kuldsaar 452 5112 tonu.kuldsaar@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Teespetsialist Raul Koppel 5305 0584 raul.koppel@saaremaavald.ee Orissaare teenuskeskus
Haljastuse peaspetsialist Katrin Reinhold 452 5114 katrin.reinhold@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vallavaranõunik Argo Miller 452 5106 argo.miller@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vallavara peaspetsialist Tiit Põld 452 5107 tiit.pold@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vallavaraspetsialist Margo Sooäär 452 5104 margo.sooaar@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Transpordinõunik Karl Tiitson 452 5110 karl.tiitson@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Transpordi peaspetsialist Martin Kulderknup 452 5111 martin.kulderknup@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Transpordispetsialist Merike Sõrm 452 5109 merike.sorm@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Sadamate ja väikesaarte
spetsialist
Tormis Lepik 452 5108 tormis.lepik@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Abruka saarevaht Rein Lember 5364 0360 rein.lember@mail.ee Abruka
Vilsandi saarevaht Avo Piisk 505 4375 vilsandivaht@gmail.com Vilsandi

Sotsiaalosakond

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Piret Pihel 452 5051
512 2066
piret.pihel@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsenõunik Monika Sarapuu 452 5050
514 5498
monika.sarapuu@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsespetsialist Karin Oinberg 452 5049
5855 9305
karin.oinberg@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsespetsialist Angela Mäeots 452 5052
508 1548
angela.maeots@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsespetsialist Elve Rozenkron 452 5176
5749 3930
elve.rozenkron@saaremaavald.ee Leisi teenuskeskus
Lastekaitsespetsialist Kristi Mägi-Sepp 452 5053
512 8730
kristi.magi-sepp@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsespetsialist Merilin Nöör 452 5177
5915 1673
merilin.noor@saaremaavald.ee Orissaare teenuskeskus
Lastekaitsespetsialist Kadi Kindlam 5692 9178 kadi.kindlam@saaremaavald.ee Salme teenuskeskus
Sotsiaalteenuste nõunik Reelika Murd 452 5056
5308 7515
reelika.murd@saaremaavald.ee Tallinna 10
Eestkostespetsialist Ervin Raudsik 452 5060
5198 8173
ervin.raudsik@saaremaavald.ee Tallinna 10/
Laimjala teenuskeskus
Eestkostespetsialist Tiina Saare 452 5061
5386 5166
tiina.saare@saaremaavald.ee Kärla teenuskeskus
Sotsiaaltoetuste nõunik Liina Kohu 452 5057
506 8253
liina.kohu@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Kadi Nellis 452 5054
527 7734
kadi.nellis@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Aina Prei 452 5058
524 6243
aina.prei@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Kerli Gutman-Laht 452 5055
5306 9517
kerli.gutman-laht@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Tiia Jäärats 452 5059
5915 1409
tiia.jaarats@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Mare Kurvits 452 5140  
5750 2452
mare.kurvits@saaremaavald.ee Kihelkonna
teenusekeskus
Sotsiaaltööspetsialist Signe Lõhmus 529 6067 signe.lohmus@saaremaavald.ee

Kärla/Lümanda
teenuskeskused

Sotsiaaltööspetsialist  Marina Skljarenko 452 5148 
5343 6289
marina.skljarenko@saaremaavald.ee Leisi
teenuskeskus
Sotsiaaltööspetsialist Kristina Kauber 452 5153 
5191 2715
kristina.kauber@saaremaavald.ee Mustjala
teenuskeskus
Sotsiaaltööspetsialist Aina Sepp-Teevet 452 5175
5334 0903
aina.sepp-teevet@saaremaavald.ee Orissaare
teenuskeskus

Sotsiaaltööspetsialist

Kai Albert 452 5156
5332 7274
kai.albert@saaremaavald.ee Pihtla
teenuskeskus
Sotsiaaltööspetsialist Aili Ansper 452 5159 
5386 1279
aili.ansper@saaremaavald.ee Pöide
teenuskeskus
Sotsiaaltööspetsialist Kaia Kuul 452 0357
5915 1803
kaia.kuul@saaremaavald.ee Salme
teenuskeskus

Sotsiaaltööspetsialist

Juta Sepp 452 5165
5910 8403
juta.sepp@saaremaavald.ee Torgu
teenuskeskus
Sotsiaaltööspetsialist  Kairi Nuut 452 5168
5450 2187
kairi.nuut@saaremaavald.ee Valjala
teenuskeskus

Projektijuht -
Koduteenuse arendamine

Anne Lind 5389 3179  anne.lind@saaremaavald.ee Tallinna 10

Projektijuht -
Noortegarantii tugisüsteem

Anneli Tõru

526 5520

anneli.toru@saaremaavald.ee Tallinna 10

Vallavanema otsealluvuses

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Sisekontrolör Ülle Tänav 452 5016 ulle.tanav@saaremaavald.ee Lossi 1