Kuressaare linn

Kuressaare on Saaremaa ainus linn, mis sai Riia õiguse alusel hertsog Magnuselt linna õigused 1563. aasta 8. mail, kandes toona Arensburgi nime. 1917. aastal sai Arensburgist Kuressaare. Vahepealsel nõukogude okupatsiooni perioodil kandis linn Kingissepa nime. 1988. aasta 23. juunil sai Kuressaare oma nime tagasi.

Kuressaare on nii valla kui ka maakonna keskus ning siin paiknevad ka Saaremaa valla neli peamist administratiivhoonet: vallavalitsuse hooned aadressidel Tallinna 10, Lossi 1 ja Marientali tee 27 ning vallavolikogu Kuressaare raekojas aadressil Tallinna 2.

Täna on Kuressaare turvaline, tervislik ja arendusmeelne linn, mis on avatud rahvusvaheliseks koostööks. Kuressaare on Eesti Tervislike Linnade Võrgustiku asutajaliige, laste- ja noortesõbralik linn ning samuti Eesti päikesepealinn. 2020. aastal kandis Kuressaare esimene linnana Eestis Euroopa spordilinna tiitlit.

Saaremaa vallavanem Madis Kallas on ametikohajärgselt ka Kuressaare linnapea.

Kuressaare linna teenindavad teenistujad

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Eestkostespetsialist Ervin Raudsik 452 5145
5198 8173
ervin.raudsik@saaremaavald.ee Laimjala TK
Lastekaitsespetsialist Kadi Kindlam 452 5049
5692 9178
kadi.kindlam@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsespetsialist Kristina Kallas 452 5052
508 1548
kristina.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltöö peaspetsialist Aina Prei 452 5058
524 6243
aina.prei@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Kadi Nellis 452 5054
527 7734
kadi.nellis@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Maret Ignatovitš 452 5055
506 8253
maret.ignatovits@saaremaavald.ee

Tallinna 10

Sotsiaaltööspetsialist Tiia Jäärats 452 5059
5915 1409
tiia.jaarats@saaremaavald.ee Tallinna 10
Arhitekt Piret Miller 452 5042 piret.miller@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehituslubade spetsialist Piret Kuldsaar 452 5048
5915 1951
piret.kuldsaar@saaremaavald.ee Tallinna 10
Geoinfospetsialist Hannes Rohulaid 452 5097 hannes.rohulaid@saaremaavald.ee Tallinna 10
Kasutuslubade ja ehituskontrolli spetsialist Sander Kask 452 5046 sander.kask@saaremaavald.ee Tallinna 10
Maakorraldusspetsialist Pille Pukk 452 5085 pille.pukk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Planeeringuspetsialist Kätlin Kallas 452 5094 katlin.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Planeeringuspetsialist Piret Paiste 452 5093
5558 5708
piret.paiste@saaremaavald.ee Tallinna 10
Teespetsialist Toomas Raun 452 5112 toomas.raun@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Veekasutuse ja -kaitse peaspetsialist Kairi Niit 452 5079 kairi.niit@saaremaavald.ee Tallinna 10
Kuressaare Linnamajanduse juhataja Marek Koppel 5340 0994 marek.koppel@kuressaare.ee Marientali tee 27