Jäätmemajandus

Saaremaa valla elanikud saavad tasuta üle anda haljastusjäätmeid
Kuni 12. detsembrini 2020 saavad Saaremaa valla elanikud tasuta üle anda haljastusjäätmeid. Teenus on eelkõige suunatud Kuressaare ja selle lähiümbruse elanikele, kellel puudub haljastusjäätmete komposteerimisvõimalus.

Vastuvõtt toimub OÜ Sikassaare Vanametall territooriumil Sikassaares. Vastu võetakse eelkõige puulehti, aga nende hulgas võib olla ka õunu, kastanimune, käbisid ja peenemaid oksi, mis muru riisumisega kaasa tulevad. Ühe leibkonna kohta võetakse tasuta vastu kuni 500 kg haljastusjäätmeid. Sellest suurema koguse saavad üle anda mitme korteriga korteriühistud esitades ühistu elanike andmed.
Haljastusjäätmete vastuvõtt kestab 12.12.2020 või kuni kampaania käigus vastu võetav kogus täitub. Haljastusjäätmeid saab üle anda tööpäevadel kell 8.00-17.00 ja laupäeviti kell 10.00-15.00. Lisainfo: bert.holm@saaremaavald.ee, tel 452 5078.

Juhend jäätmete liigiti kogumiseks

Korraldatud jäätmeveo tingimused, vedajad, hinnakirjad, vabastamine ning korduma kippuvad küsimused.

Saaremaa valla jäätmete vastuvõtukohad (link):

Jäätmejaamad

  • Kudjape jäätmejaam (Kudjape alevik, Pähklimetsa tee 13)
    avatud E-R 8-18, L 10-15, tel 452 8090
    www.kudjapejaatmejaam.ee

  • Maasi jäätmejaam (Mäeküla) 
    avatud E, K, L 9-17, tel 5326 4525

Kudjape ja Maasi jäätmejaamade ühised hinnakirjad: tavajäätmed ja ohtlikud jäätmed

Jäätmejaamas võetakse aastaringselt elanikelt TASUTA vastu paberit ja kartongi, paber- ja kartongpakendeid, kuni 8 sõiduautorehvi, mustmetalli, metallpakendeid, akusid ja patareisid, päevavalguslampe, CFC-sid sisaldavaid seadmeid, komplektseid elektroonikaseadmeid.

Ohtlike jäätmete vastuvõtt

Ohtlikke jäätmeid võetakse Maasi jäätmejaamas ja Sikassaare Vanametalli territooriumil tasuta vastu piiratud koguses. Tasuta äraandmist võimaldatakse Saaremaa valla rahvastikuregistrisse kantud elanikele ja vaid majapidamistes tekkinud jäätmete osas. Jäätmete üleandmiseks tuleb vastuvõtjale esitada isikut tõendav dokument ning teada anda majapidamise aadress, kus jäätmed tekkisid ning meiliaadress (selle puudumisel telefoninumber). Ettevõtetelt, asutustelt ja teiste omavalituste elanikelt võetakse ohtlikke jäätmeid vastu tasu eest. Tasuta vastuvõtt Maasi jäätmejaamas E, K, L kl 9-17, Sikassaare Vanametalli territooriumil E-R 8-17 ja L 10-15. Kudjape jäätmejaamas sel aastal ohtlikke jäätmeid tasuta vastu ei võeta.

Kontakt

Keskkonnaosakond
Tallinna 10, Kuressaare 93819 

Jäätmete peaspetsialist
Katrin Koppel, tel 452 5086
katrin.koppel@saaremaavald.ee 

Kodanike vastuvõtt:
K kell 8-12 ja 14-18